کاهش استرس زایمان با زایمان طبیعی در آب

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۷, ۱۳۹۶
 •  فوق تخصص نوزادان گفت: زایمان در آب از سالها پیش به عنوان یک روش پذیرفته شده زایمان در بسیاری از مناطق دنیا رواج یافته است.

  دکتر “بهناز بصیری” اظهار كرد: زایمان در آب فواید زیادی از جمله کاهش درد و استرس زایمان در مادر را به همراه دارد.وی بیان كرد: مطالعات ناکافی درباره فواید و عوارض احتمالی در نوزاد در این روش از زایمان باعث شده که انجمن طب کودکان آمریکا اعلام كند که فعلا این روش به عنوان یک شیوه امن و موثر برای نوزاد شناخته نشده و توصیه عمومی برای انجام این روش باید موکول به ارائه نتایج مطالعات وسیعتر شود.

  بصیری تصریح كرد: در تعدادی از مطالعات کار آزمایی بالینی که به مقایسه دو روش زایمان در آب و روش مرسوم پرداخته، تفاوتی در عوارض نوزادی از جمله نیاز به بستری و مرگ نوزادی بین دو گروه مشاهده نشده است.وی افزود: در برخی مطالعات، عوارض جدی و مهمی نظیر غرق شدگی، خفگی (آسفکسی)، کاهش سدیم خون، تشنج ادم ریوی، انسفالوپاتی هیپوکسیک ایسکمیک، پنومونی (ائرومونایی) و مرگ غیر قابل توجیه در نوزادان متولد شده به روش زایمان در آب قابل توجه بوده است.

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۴محموله وارداتی برنج مرجوع شد/واحد مجاز تولید شیر الاغ نداریم چگونه ۱۲۰ سال عمر کنیم؟ مواجهه یک نسل آموزش‌ندیده با مسائل جنسی فرزندان‌شان روش تشخیص اختلال دوقطبی از روی نشانه های رفتاری مواد شیمیایی صنعتی عامل خطرناک ابتلا به ام اس اجرای طرح تحول سلامت از مهم‌ترین دستاوردهای دولت فواید سکوت کردن در زندگی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.