یافته‌های جدید محققان کشور در زمینه اثرات ویتامین D در دوران بارداری

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۸, ۱۳۹۶

 • ویتامین دی

  پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مطالعات اخیر خود اثبات کردند که استفاده از ویتامین D‌ در دوران بارداری از بروز دیابت بارداری جلوگیری خواهد کرد.

  دکتر ذات‌الله عاصمی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به مطالعات خود اظهار کرد: مهمترین مقالات منتشر شده از من در زمینه دیابت بارداری بوده است.

  وی با اشاره به جزئیات این مقاله، خاطرنشان کرد: در این پژوهش اثر مکمل‌های ویتامینD  در بارداری مورد مطالعه قرار گرفت.

  مجری طرح تاکید کرد: نتایج این مطالعه نشان داد ویتامین D در طول دوران بارداری می‌تواند عوارض دوران بارداری را هم برای مادر و هم برای کودکان کاهش دهد.

  عاصمی یادآور شد: نتایج این مطالعات با ضریب تاثیر (impact factor) 7 منتشر شد و تاکنون تعداد ارجاعات آن ۷۱ مورد بوده است.

  دکتر ذات‌الله عاصمی دارای دکترای تخصصی علوم تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی رازی موفق به کسب رتبه سوم در گروه علوم پایه پزشکی شده است.

  پر استنادترین مقاله وی در زمینه اثرات مکمل‌های ویتامین D بر متابولیسم گلوکز، غلظت لیپید، التهاب و استرس اکسیداتیو بوده که با عنوان Effects if vitamin D supplementation on glucoe metabolism, lipid concerntration,inflammation, and oxidative strss in gestation diabetes در مجله International Journal of Nanomedicine با ۷۱ ارجاع منتشر شده است.

  بالاترین SNIP (شاخص ضریب تاثیر به هنجار شده بر اساس منبع) این محقق مقاله فوق بوده است که در مجله American Journal of Clinical Nutritition در این شاخص امتیاز ۲٫۳۵۵ را کسب کرده است.

  وی در ۸ سال گذشته دارای ۲۵ مقاله داخلی تایید شده و ۱۴۰ مقاله تایید شده خارجی بوده، ضمن آنکه در ۱۶۱ مقاله نویسنده اول و مسوول و در ۴ مقاله نویسنده دوم و بعد از آن بوده است.  

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  علت پوسیدگی دندان کودکان ۱۰ راه برای افزایش انرژی بدن خطر"سندروم آنفلوآنزا" در تابستان/ایران روی کمربند "تب کریمه کنگو" چگونگی رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای سازمان‌های "بیمه سلامت" و "تامین اجتماعی" نیازی به اعزام دختران شین آبادی به خارج از کشور نیست روانشناسی افراد گیاهخوار و خام خوار وزارت بهداشت خواستار یکسان‌سازی شماره‌های امدادی/لزوم برخورد قوه قضاییه با داروهای اینترنتی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.