دلیل بزرگ شدن شکم و پهلو

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۷, ۱۳۹۶
 • پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در انگلیس گفتند که بعد از گذشت سه ساعت از مصرف مواد غذایی، به اندازه دو یا سه قاشق چربی در منطقه دور کمر ذخیره می شود. این تحقیقات نشان داد: مصرف غذا در ساعات پایانی روز احتمال ذخیره چربی در اطراف کمر را افزایش می دهد و این روند برخلاف تصور رایجی است که می گوید افزایش وزن روندی تدریجی است و چربی غذا از شکم به خون منتقل می شود و عضلات هنگام نیاز از آن استفاده می کنند.

  چربی ها بعد از گذشت یک ساعت از خوردن غذا حل شده و به شکل قطره های کوچک وارد جریان خون می شوند و سپس قبل از جذب  و ذخیره شدن در بدن حرکت می کنند. این روند بسیار سریع اتفاق می افتد و سلولهای موجود در بافت چربی منطقه کمر قطرات چربی موجود در خون را جذب کرده و برای ذخیره سازی وارد سلول می کنند.

  مقادیر اندکی چربی در وعده صبحانه ذخیره می شود اما میزان جذب چربی در وعده نهار به علت تغییرات هورمونی در طول روز دو برابر می شود و روند جذب چربی ها را در منطقه دور کمر تسهیل می بخشد. اگر فرد در مصرف غذا زیاده روی کند چربی ها وارد مرحله سوخت و ساز نشده بلکه به سرعت در بدن ذخیره خواهند شد و وزن شروع به زیاد شدن خواهد کرد.

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه بدون اضطراب سخنرانی کنیم؟ "چاقی" در اقشار "کم درآمد"/ وزارت بهداشت خواستار بهبود کیفیت گندم چرا لاغر شدن سخت است؟ کمک های اولیه در ضربه سر کلینیک دندانپزشکی تجمیعی در بندرعباس به بهره برداری رسید عرق دارچین ، طبع ، خواص ، مضرات و طریقه مصرف دارچین کاهش بودجه ۹۷ و بدهی به ۴۵ هزار موسسه؛ چالش بیمه سلامت

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.