شیردهی خطر ابتلا به دیابت را در زنان کاهش می‌دهد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۷, ۱۳۹۶

 • مادر نوزاد کودک فرزند زایمان بارداری

  پزشکان آمریکایی معتقدند که شیر دادن به نوزاد خطر ابتلا به دیابت را در زنان به نصف کاهش می‌دهد.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است: مادرانی که برای مدت شش ماه یا بیشتر به کودک شیر می‌دهند کمتر احتمال دارد به دیابت نوع دو مبتلا شوند.

  در این بررسی پزشکان آمریکایی اطلاعات حدود ۵۰۰۰ زن ۱۸ تا ۳۰ ساله را در فاصله سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۶ مورد مطالعه قرار دادند. این زنان در زمان انجام مطالعه و دوران بارداری دچار بیماری دیابت نبوده‌اند.

  همچنین در این مطالعه سبک زندگی این زنان، نوع تغذیه، فعالیت جسمی و مدت زمانی که فرزندشان را از شیر خود تغذیه کرده‌اند، در نظر گرفته شد.

  بررسی‌ها نشان داد: زنانی که برای مدت شش ماه یا بیشتر به نوزادشان شیر داده بودند در مقایسه با مادرانی که کودکشان را با شیر خود تغذیه نکرده بودند، ۴۷ درصد کمتر در معرض دیابت نوع دو بوده‌اند.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، محققان با بیان اینکه تاثیر مثبت تغذیه با شیر مادر از سال‌ها قبل مورد تایید قرار گرفته، ‌اظهار داشتند: با این حال شواهد گذشته تنها حاکی از تاثیرات ضعیف آن بر بیماری‌های مزمن در زنان  بوده‌ است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  عجیب‌ترین کارهایی که در خواب انجام می‌دهیم! تمام خواص شیر نارگیل بوی بد دهان از چیست؟ بازنگری در ساختار سازمانی سازمان بیمه سلامت ایران کدام بیمارستان‌ها، خون بندناف جمع‌آوری می‌کنند؟ ۷ کاری که نباید در موقع عصبانیت انجام دهید مزایای روغن فلفل سیاه چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.