رئیس سازمان غذا و دارو با سردار جلالی دیدار کرد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۶, ۱۳۹۶

 • سردار جلالی

  غلامرضا اصغری معاون وزیر بهداشت و درمان و رئیس سازمان غذا و دارو با سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در محل ساختمان این سازمان دیدار کرد.

  به گزارش ایسنا، در این دیدار که قائم مقام سازمان غذا و دارو و تنی چند از معاونان دو سازمان هم حضور داشتند درباره مسائل مربوط به حوزه ایمنی و امنیت حوزه‌های غذایی و دارویی از جمله حمایت از کالاهای دارومحور و تولیدات دارویی در داخل کشور، بررسی مسائل مربوط به قاچاق وسایل آرایشی – بهداشتی، تنظیم مقررات داروهای بهداشتی در حوزه سایبری، تجهیزات پزشکی و ارسال داده به کشورهای مبدا، مکمل‌های غذایی دارویی از جمله مکمل‌های ورزشی، مسائل مربوط به تراریخته و دستکاری ژنتیکی، ارتباط سازمان غذا و دارو با سازمان پدافند غیر عامل در حوزه نظارتی، موضوعات مربوط به واردات مواد غذایی، نقش حاکمیتی سازمان غذا و دارو و اعتماد مردم به این سازمان، سطوح تهدیدات راهبردی، عملیاتی و فنی در حوزه غذا و دارو، تحلیل تهدیدات در حوزه سلامت، پیشرفت آزمایشگاه‌ها با توجه به تهدیدات نوین، استراتژی جمعیتی و تهدیدات این حوزه، تغییر ماهیت جمعیت با استفاده از غذا و دارو، خلاء اطلاعاتی در آزمایشگاه‌ها، وجودنداشتن محیط تست آزمایشگاهی، تقویت سطوح آزمایشگاه‌ها در موضوع غذا و دارو و شناخت تهدیدات این حوزه، میزان وابستگی به واردات مواد اولیه و دارو، ذخیره راهبردی دارو، نظام و چرخه واردات واکسن، اینترنت اشیاء و مدرن‌شدن تجهیزات پزشکی، داده‌کاوی و ساماندهی تجهیزات پزشکی وارداتی، هوشمندسازی زیرساختی در تجهیزات پزشکی، مرزبانی زیستی، حوزه‌های آسیب‌پذیر سلامت به‌ویژه غذا و دارو، تست آلاینده‌های میکروبی، افزایش تخصص نیروی انسانی و تقویت مراکز آزمایشگاهی کشور، دگرآمیزی ژن‌ها در محصولات غذایی، رعایت اصول پدافند غیرعامل در داروسازی، گردش دارویی، آمایش داروخانه‌ها در کلان شهرها، تهیه پروتکل ایمنی برای داروخانه‌ها، نبود متولی امنیت و ایمنی غذایی در کشور، تهیه انبارهای فیزیکی برای نگهداری داروهای مورد نیاز در زمان بحران، داروهای دیجیتال و ژن درمانی بحث و تبادل نظر شد.

  در پایان این دیدار همچنین مقرر شد ضمن توسعه همکاری، هماهنگی لازم در راستای سیاست‌ها و راهبردهای آتی و پیشبرد اهداف و برنامه‌های مشترک بین سازمان پدافند غیرعامل و سازمان غذا و دارو از جمله در تهیه سند راهبردی ژنتیکی، راه‌اندازی آزمایشگاه‌های NGC و تهیه دستورالعمل در راستای امنیت غذا و دارو انجام شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه حساسیت فصلی را از سرماخوردگی تشخیص دهیم؟ زنان در یزد از خون دادن می‌ترسند؟! چگونه درست رژیم لاغری بگیریم؟ آماده‌باش پلیس برای محرم/رتبه ایران در نشاط اجتماعی خواب و حافظه؛ دو رفیق دیرینه حرکت شکم abc برای داشتن شکم شش تکه قارچ‌ سمی می‌تواند کشنده باشد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.