عوامل مؤثر در پیشگیری از لک های ملاسما

 • دسته بندی : آرایش و زیبایی, زناشویی
 • تاریخ : دی ۲۶, ۱۳۹۶
 • عوامل مؤثر در پیشگیری از لک های ملاسما

  لک های موجود بر روی پوست صورت لک هایی با انواع و در شکل های گوناگونی هستند که هریک از آنها خصوصیات خاص خود را دارد و از نظر منشاء و روش های درمانی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. در این مطلب قصد داریم تا به صورت اختصاصی به نوع خاصی از لک ها اشاره نماییم که در دوره ی خاصی از زندگی برای خانم ها به وجود می آید ، این لک ها به عنوان ملاسما یا ماسک حاملگی شناخته شده است و برخی از خانم ها حتی پس از طی دوران بارداری و زایمان خود نیز به این لک ها مبتلا هستند.

  لک هایی که از نوع ملاسما می باشند در زمره ی لک هایی طبقه بندی می شوند که معمولا با وجود تغییرات در میزان هورمون ها در دوره ای خاص همانند بارداری پدید می آید و باید هرچه سریع تر از پیشرفت آن جلوگیری شود. معمولا خانم هایی که از ابتدایی دوران بارداری با مشورت پزشک زنان به این دوره راه پیدا می کنند به نسبت کمتری به ماسک حاملگی یا ملاسما دچار می شوند زیرا پزشک زنان از راه های جلوگیری از پیشرفت این حالت باخبر هستند.

  اما در مقابل افرادی هم وجود دارند که معمولا نسبت به این لک ها بی توجهی نشان می دهند و هیچ نوع روشی را برای جلوگیری از پیشرفت آن به کار نمی بندند. در برخی از خانم ها که از قرص های ضد بارداری مصرف می کنند نیاز است تا قرص ها کنار گذاشته شود یا در دوز تنظیم شده ای مصرف شود ، در این صورت از شدت رنگ های تیره در این لک ها کاسته می شود. اما اگر این خانم ها با بی توجهی به مصرف ادامه دهند ، ممکن است که لک های ناشی از ملاسما تا پایان عمر بر روی صورت آنها باقی بماند. حسرت داشتن پوستی تمیز و درخشان دیگر فایده ای نخواهد داشت.

  یکی از موارد به شدت مهم در جلوگیری از تشدید ملاسما در خانم ها توجه به آفتاب است. بهتر است تا در زمان های خاصی از روز همانند ساعت هایی که خورشید تقریبا در میانه ی آسمان قرار دارد یعنی ساعت ده صبح تا دو عصر از رفتن به بیرون خودداری نمایید ، یا حداقل از کرم های ضد آفتاب نیز استفاده نمایید. استفاده از این کرم ها به عنوان لایه ای محافظتی از بیشتر شدن آسیب و تیرگی بیشتر جلوگیری خواهد کرد.

   

   

   

 • 0
 • مطالب مرتبط

  دانستنی های زنانه در شب زفاف جست‌وجوی هویت در کشیدن پرتره در زمان آلودگی هوا چه چیزهایی بخوریم؟ طرز تهیه اسموتی ترکیبی (موز + هلو) خبر جنجالی کور شدن نوزاد سه ماهه بر اثر نور فلش دوربین: یک مورد نادر یا شایعه کاذب شبکه‌های اجتماعی؛ چه میزان چنین خطری محتمل است؟… چرا حساسیت میگیریم؟ ۴ دلیل بدتر شدن آلرژی بهترین ورزش در بدترین هوا

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.