ارتباط شرکت در مراسم مذهبی با طول عمر

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۵, ۱۳۹۶

 • دعا مراسم مذهبی

  نتایج یک بررسی تازه نشان داده است که شرکت کردن در مراسم مذهبی می‌تواند طول عمر افراد را افزایش دهد.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی مشاهده شده است که حضور مرتب در مراسم مذهبی در بهبود سلامت و افزایش طول عمرِ افراد میانسال نقش موثر دارد.

  متخصصان دانشکده بهداشت عمومی “رولینزِ” دانشگاه “اموری” در آتلانتای آمریکا در این مطالعه به بررسی تاثیرات سبک زندگی مذهبی بر سلامت و طول عمر افراد میانسال و سالمند پرداختند.

  در این بررسی اطلاعات بیش از ۱۸ هزار شرکت‌کننده در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ ارزیابی شده و متغیرهایی همچون شرکت در مراسم مذهبی و اهمیت مذهب مورد توجه قرار گرفت. همچنین جنسیت، نژاد، تحصیلات و درآمد به عنوان عوامل تعیین کننده در سلامت افراد در نظر گرفته شدند.

  نتایج ارزیابی‌ها آشکار ساخت خطر مرگ‌ومیر زودهنگام در افرادی که به طور مرتب در مراسم مذهبی شرکت می‌کنند در مقایسه با افرادی که از شرکت در این مراسم خودداری می‌کنند، ۴۰ درصد کمتر است.

  به گزارش مدیکال نیوز تودی، علاوه بر این، حتی احتمال مرگ زودرس در افرادی که کمتر در این مراسم حضور دارند در مقایسه با کسانی که هرگز در مراسم مذهبی شرکت نمی‌کنند، کاهش می‌یابد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

   رژیم غذایی راهکاری مقرون به صرفه در درمان افسردگی یک عامل مهم ضعف و ناتوانی در مردان سالمند ۵ نشانه‌ ظاهری اضطراب بیمارگونه اعطای مدال افتخار آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان به معاون وزیر بهداشت روزشمار هفته "سالمند" اعلام شد تحقیق درباره سبک زندگی مضر تست سنجش میزان استرس و اضطراب

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.