ارتباط شرکت در مراسم مذهبی با طول عمر

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۵, ۱۳۹۶

 • دعا مراسم مذهبی

  نتایج یک بررسی تازه نشان داده است که شرکت کردن در مراسم مذهبی می‌تواند طول عمر افراد را افزایش دهد.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی مشاهده شده است که حضور مرتب در مراسم مذهبی در بهبود سلامت و افزایش طول عمرِ افراد میانسال نقش موثر دارد.

  متخصصان دانشکده بهداشت عمومی “رولینزِ” دانشگاه “اموری” در آتلانتای آمریکا در این مطالعه به بررسی تاثیرات سبک زندگی مذهبی بر سلامت و طول عمر افراد میانسال و سالمند پرداختند.

  در این بررسی اطلاعات بیش از ۱۸ هزار شرکت‌کننده در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ ارزیابی شده و متغیرهایی همچون شرکت در مراسم مذهبی و اهمیت مذهب مورد توجه قرار گرفت. همچنین جنسیت، نژاد، تحصیلات و درآمد به عنوان عوامل تعیین کننده در سلامت افراد در نظر گرفته شدند.

  نتایج ارزیابی‌ها آشکار ساخت خطر مرگ‌ومیر زودهنگام در افرادی که به طور مرتب در مراسم مذهبی شرکت می‌کنند در مقایسه با افرادی که از شرکت در این مراسم خودداری می‌کنند، ۴۰ درصد کمتر است.

  به گزارش مدیکال نیوز تودی، علاوه بر این، حتی احتمال مرگ زودرس در افرادی که کمتر در این مراسم حضور دارند در مقایسه با کسانی که هرگز در مراسم مذهبی شرکت نمی‌کنند، کاهش می‌یابد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  دارویی که رکورددار درمان حملات میگرنی است ویتامین های ضروری برای مردان فشار خون "واقعی" خود را با این "پچ" اندازه بگیرید گزیده اخبار ایسنا در آخرین روز اولین فصل زمستان جزییات روند ترجمه کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت چرا زیاد فکر میکنیم؟ (چگونه مشکل را حل کنیم) دستورالعمل جدید برای کنترل افسردگی در نوجوانان آمریکایی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.