عواقب کار کردن در شیفت شب

 • دسته بندی : روانشناسی, زناشویی
 • تاریخ : دی ۲۲, ۱۳۹۶
 • عواقب کار کردن در شیفت شب گرداوری شد

  عواقب کار کردن در شیفت شب

   

  کار کردن در شیفت هایی بغیر از شیفت های روز می تواند بر روی سلامتی شما به شدت اثرگذار باشد. معمولا استرس های ناشی از شیفت شب بسیار زیاد است. این استرس ها در خانم ها بیشتر خواهد شد و می تواند بر روی سیستم ایمنی و سلامتی یک فرد نیز مؤثر باشد. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا خطرات شیفت های شب اجباری را برای شما بازگو کنیم تا با عواقب این نوع از کارها بیشتر آشنا شوید و از شیفت های اضافی نیز پرهیز نمایید.

  معمولا کارهایی همچون پرستاری از بیماران در زمره ی کارهایی است که نیاز به مراقب شبانه روزی دارد ، به همین دلیل در بیمارستان ها و . . . این کارها در شیفت های جداگانه انجام خواهد شد. معمولا سه شیفت برای این کار در نظر گرفته شده است که شیفت های شب یکی از خسته کننده ترین شیفت ها به شمار می رود. این کار می تواند به سلامتی شما لطمه وارد آورد زیرا یکی از مهم ترین اعمال یعنی خواب شبانه روزی در این افراد انجام نمی شود بنابراین شرایط لازم برای ریکاوری بدن هم وجود نخواهد داشت.

  بسیاری از افراد به دلیل عدم تغذیه مناسب در شیفت شبانه به بیماری های گوارشی زیادی مبتلا خواهند شد. سرطان های گوارش یکی از مهم ترین این بیماری ها به حساب می آید که معمولا در خانم هایی که کارهای پر استرس در شیفت های شب مشغول هستند بیشتر از سایر خانم ها اتفاق می افتد.

  علاوه بر سرطان مذکور در این افراد سرطان های دیگری هم اتفاق می افتد. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است که در بسیاری از خانم ها به شیوع بیماری هایی نظیر سرطان پستان و پوست نیز ختم شد. این سه نوع بیماری در خانم هایی که در شیفت های شبانه مشغول هستند بیشتر از سایر افراد اتفاق می افتد. این افراد باید از ابتلا به این نوع از سرطان ها با روش های موجود برای غربالگری پیشگیری به عمل آورند.

  خوشبختانه در ایران و در بسیاری از کشورهای دیگر به دلیل اهمیت پیشگیری از بیماری ها در نیروی کار ، این نوع بیماری ها با روش های پیشگیری همچون آزمایش های شش ماهه ، معاینه های فیزیکی و . . . انجام می شود که درصد زیادی از این بیماری ها را در زمان خوبی تشخیص و به درمان آنها خواهند پرداخت. زمان در پیشگیری نقش بسیار مهمی دارد بنابراین چکاپ های سالانه ی خود را به خصوص در سنین میانسالی جدی بگیرید و در انجام آنها قصور و کوتاهی نداشته باشید.

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چه کار کنیم تا ام اس (MS) نگیریم؟ دلایل سردی پاها چیست؟ مژه‌هایی پُرپشت تر، با این راهکارها مزایای برگ بو برای سلامتی چیست؟ از اختلال وسواس فکری – عملی نترسید غذاهایی که موجب پیری پوست و آکنه می‌شوند خواص گلاب برای تقویت لثه ، یبوست و کودکان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.