تجربه کشیدن یک نخ سیگار می‌تواند بسیاری را سیگاری کند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۲, ۱۳۹۶

 • سیگار اعتیاد مخدر

  نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد، دو سوم کسانی که سیگار را به طور موقت امتحان می‌کنند، در نهایت این کار به یک عادت روزانه‌ برای آنها تبدیل می‌شود.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است: حداقل دو سوم افرادی که تجربه استعمال سیگار را دارند به مصرف کنندگان روزانه این ماده دخانی تبدیل می‌شوند.  

  نظر به آمار، ۶۰.۳ درصد مردم در انگلیس، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند حداقل یکبار سیگار را امتحان کرده‌اند و از این میان به طور تخمینی ۶۸.۹ درصد آنها به کشیدن روزانه سیگار عادت کرده‌اند.

  کارشناسان این مطالعه اظهار داشتند: این تحقیق نشان داد اولین تجربه کشیدن سیگار می‌تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد و به همین دلیل خودداری از تجربه استعمال این ماده دخانی اهمیت دارد.

  آنها می‌گویند این تحقیق لزوم توقف کشیدن آزمایشی سیگار را تایید می‌کند.

  کارشناس ارشد این مطالعه از دانشگاه کوئین مری لندن گفت: این اولین بار است ارتباط بین تجربه استعمال سیگار برای اولین بار و تاثیر آن در مصرف مداوم این ماده دخانی در گستره بزرگی از داده‌ها مورد مطالعه قرار گرفته‌ است.

  به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، به گفته کارشناسان نرخ تبدیل شدن افرادی با یک‌بار تجربه استعمال سیگار به مصرف کنندگان دائمی، بسیار بالاست.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ۱۰ راه برای افزایش انرژی بدن با مصرف سبزیجات برگ‌دار از زوال عقلی پیشگیری کنید کمک های اولیه در ضربه سر "رتینوپاتی" در کمین دیابتی‌ها فعالیت ۶۰۰ سازمان مردم نهاد و ۷۰هزار نیکوکار در حوزه سلامت مزایای ریش گذاشتن ‌مصرف خون در یزد بالاست

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.