تجربه کشیدن یک نخ سیگار می‌تواند بسیاری را سیگاری کند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۲۲, ۱۳۹۶

 • سیگار اعتیاد مخدر

  نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد، دو سوم کسانی که سیگار را به طور موقت امتحان می‌کنند، در نهایت این کار به یک عادت روزانه‌ برای آنها تبدیل می‌شود.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است: حداقل دو سوم افرادی که تجربه استعمال سیگار را دارند به مصرف کنندگان روزانه این ماده دخانی تبدیل می‌شوند.  

  نظر به آمار، ۶۰.۳ درصد مردم در انگلیس، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند حداقل یکبار سیگار را امتحان کرده‌اند و از این میان به طور تخمینی ۶۸.۹ درصد آنها به کشیدن روزانه سیگار عادت کرده‌اند.

  کارشناسان این مطالعه اظهار داشتند: این تحقیق نشان داد اولین تجربه کشیدن سیگار می‌تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد و به همین دلیل خودداری از تجربه استعمال این ماده دخانی اهمیت دارد.

  آنها می‌گویند این تحقیق لزوم توقف کشیدن آزمایشی سیگار را تایید می‌کند.

  کارشناس ارشد این مطالعه از دانشگاه کوئین مری لندن گفت: این اولین بار است ارتباط بین تجربه استعمال سیگار برای اولین بار و تاثیر آن در مصرف مداوم این ماده دخانی در گستره بزرگی از داده‌ها مورد مطالعه قرار گرفته‌ است.

  به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، به گفته کارشناسان نرخ تبدیل شدن افرادی با یک‌بار تجربه استعمال سیگار به مصرف کنندگان دائمی، بسیار بالاست.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه سروتونین را افزایش دهیم؟ مصرف چه داروهایی حین پرواز مضر است؟ خواص گوشت کبک و بلدرچین برای زن باردار اقدامات وزارت بهداشت در زلزله کرمانشاه ۱۰برابر بیشتر از زلزله بم است چه داروهایی باعث کاهش میل جنسی میشود؟ امکان واگذاری شرکت دارویی سازمان بیمه سلامت/فعالیت "آتیه سازان" تجاری نیست حرکت شکم abc برای داشتن شکم شش تکه

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.