یک عامل مهم ضعف و ناتوانی در مردان سالمند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۱۸, ۱۳۹۶

 • مرد مردان سالمند مسن ضعف بیمار

  کارشناسان سلامت در یک مطالعه تازه هشدار دادند که بی‌توجهی به سلامت دهان و دندان خطر ضعف و سستی را در مردان مسن و سالمند افزایش می‌دهد.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است عدم توجه به سلامت و بهداشت دهان و دندان به شدت با افزایش ضعف و سستی در دوران پایانی زندگی به ویژه در مردان مرتبط است.

  حفظ سلامت دهان و دندان فاکتور مهمی برای سلامت بدن است و پوسیدگی دندان، از دست دادن آن‌ها، بیماری لثه و خشکی دهان با خطر ضعف و ناتوانی در افراد مسن به خصوص مردان مرتبط است. در این مطالعه جدید تاکید شده مردانی که از سلامت دهان و دندان مراقبت نکنند نسبت به بقیه همسالان خود ضعیف‌تر هستند.

  به لحاظ پزشکی، ضعف و سستی به شرایطی گفته می‌شود که فرد به دلیل ناتوانی و افت سلامت قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود نیست. این حالت ضعف و شکنندگی خطر ناتوانی،‌ زمین خوردن و شکستگی استخوانی را افزایش داده و حتی در برخی موارد به مرگ منجر می‌شود.

  در این بررسی ارتباط بین ضعف و شکنندگی با عدم رعایت سلامت دهان و دندان در ۷۷۳۵ مرد انگلیسی مورد مطالعه قرار گرفت. این افراد ابتدا از سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۰ و زمانیکه ۴۹ تا ۵۹ ساله بودند تحت کنترل قرار گرفتند. سپس در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ آزمایشاتی روی بیمارانی که فوت نکرده بودند، انجام شد.

  به گفته متخصصان بهبود سلامت دهان و دندان احتمال ضعف و ناتوانی را در روران پایانی زندگی کاهش داده یا از آن پیشگیری می‌کند.

  با بالا رفتن سن، روند سلامت فرد رو به تحلیل می‌رود. بنابراین، حفظ سلامت بدن به خصوص رعایت بهداشت دهان و دندان اهمیت پیدا می‌کند.

  به گزارش ان‌دی‌تی‌وی، از جمله اقداماتی که برای حفظ سلامت دهان و دندان با افزایش سن توصیه می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  – استفاده مرتب از خمیردندان‌های حاوی فلوراید یا محلول‌های حاوی این ترکیب

  – خودداری از مصرف هر گونه مواد دخانی

  – نوشیدن مقدار کافی از مایعات

  – استفاده از دهان‌شویه‌های آنتی باکتریال در کنار مسواک و نخ دندان

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  موارد مضر برای کلیه مقاله در مورد میل جنسی زنان انواع سوختگی و کمک های اولیه درمان آن ساخت داربستی نوین و بهینه برای مهندسی بافت استخوان مصوبه کمیسیون تلفیق برای بخشش مشروط جرایم بدهکاران بانکی/بررسی بودجه از ۸ بهمن در صحن مجلس "چاقی" در اقشار "کم درآمد"/ وزارت بهداشت خواستار بهبود کیفیت گندم هر بیمار مبتلا به متابولیک ۱٫۵ میلیارد تومان هزینه به‌بار می‌آورد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.