کنترل صرع با دارو در ۶۰ درصد مبتلایان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۱۶, ۱۳۹۶

 • صرع

  یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بیماران مبتلا به صرع، کنترل بیماری‌شان با دارو محقق می‌شود.

  به گزارش ایسنا، سید سهراب هاشمی فشارکی – مسئول کمیته کارگاه‌های چهاردهمین کنگره صرع، در آستانه برگزاری این کنگره اظهار داشت: برای اولین بار در ایران شاخه ILAE ایران  عهده‌دار برگزاری این کنگره سالیانه شده است. ILAE یک سازمان بین‌المللی است که اخیرا ایران به عضویت آن در آمده است. مهمانانی از کشورهای کانادا، برزیل و آمریکا در این کنگره حضور خواهند داشت و جدیدترین دستاوردها و مطالب علمی در حوزه صرع توسط اساتید داخلی و خارجی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

  این درمانگر صرع گفت: در چهاردهمین کنگره بین‌المللی صرع سه کارگاه نوار مغزی، رادیولوژی صرع و نورو سایکوژی برگزار و جدیدترین مباحث در این حوزه‌ها ارائه می‌شود.

  وی با بیان اینکه صرع یکی از قدیمی‌ترین بیماری‌ها در ایران و جهان به شمار می‌رود، گفت: با تولید داروهای ضد صرع، انقلاب بزرگی در زمینه کنترل بیماری صرع در دنیا به وجود آمد و در حال حاضر ۵۰ تا ۶۰ درصد بیماران مصروع از طریق دارو بیماری‌شان کنترل می‌شود.

  هاشمی فشارکی با بیان اینکه تعداد کمی از بیماران هستند که پس از قطع دارو مشکل آنها بازنمی‌گردد، گفت: برخی از بیماران علیرغم مصرف دارو، حمله‌های صرع‌شان ادامه یافته و زندگی آنها به صورت فلج کننده ادامه دارد که تعداد قابل توجهی از این افراد قابلیت انجام عمل جراحی را دارند.

  این متخصص مغز و اعصاب اضافه کرد: تقریبا ۴۰ درصد بیماران، درمان و کنترل بیماری‌شان از طریق دارو انجام نمی‌شود که می‌توان از طریق جراحی به آنها کمک کرد. بر همین اساس طی ۱۰ سال گذشته در ایران حدود ۴۰۰ مورد عمل جراحی در این زمینه انجام گرفته که نتایج بی‌نظیری به همراه داشته و تشنج بیمار بسیار اندک شده است.

  مسئول کمیته کارگاه‌های چهاردهمین کنگره صرع با بیان اینکه طبق آمار سازمان بهداشت جهانی یک درصد مردم دنیا مبتلا به بیماری صرع هستند، گفت: بر اساس تخمین‌ها این رقم در ایران حدود ۸۰۰ هزار نفر بوده که ۳۰۰ هزار مورد آنها برای بهبودی نیاز به عمل جراحی دارند.

  بنابر اعلام دبیرخانه برگزاری این کنگره، وی عنوان کرد: بیماران مصروع در صورت عدم کنترل بیماری‌شان در ازدواج، تحصیل، فعالیت‌های اجتماعی و … دچار مشکل خواهند شد. بنابراین توجه به درمان آنها مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است.

  چهاردهمین کنگره بین المللی صرع ۴ تا۶ بهمن در سالن همایش‌های بیمارستان میلاد اصفهان برگزار می‌شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.iranianiec.com  مراجعه کنند.
  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  شرط سازمان بیمه سلامت برای پوشش خدمات توانبخشی تمرین ۵ دقیقه ای برای آرامش ذهن و سلامت مغز اجرای ۱۲ گام پزشک خانواده تا ۱۴۰۲ بهترین نوشیدنی های چربی سوز برای آب کردن شکم خواص ، طبع ، مضرات و طریقه مصرف جو دوسر انتقاد از «اظهارات غیرتخصصی» درباره واکسن HPV/ ورود دو واکسن جدید به برنامه واکسیناسیون کشوری میزان مصرف کافئین در روز

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.