خواص انار برای سرطان پروستات

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۱۶, ۱۳۹۶
 • خواص انار برای سرطان پروستات

  نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار به میزان قابل ملاحظه ای پیشرفت سرطان پروستات را کند می کند.

  به گزارش آلامتو به نقل از سیمرغ؛ انار یکی از میوه های زمستانی و بسیار مفید است. این میوه حاوی مخلوطی از ترکیبات شیمیایی ارزشمند است که آسیب سلولی را کاهش می دهد.

  آب انار اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی بالایی دارد که بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین حاوی ایزوفلاون هایی است که در مرگ سلول های سرطانی نقش دارند.

  سرطان پروستات با اندازه گیری سطح ترکیبی موسوم به آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)  تشخیص داده می شود. برای بررسی پیشرفت این بیماری زمان دوبرابر شدن سلول های سرطانی مورد سنجش قرار می گیرد که هرچه کوتاهتر باشد بیانگر سرعت بیشتر رشد بیماری است. معمولا میانگین زمان دو برابر شدن این سلول ها ۱۵ ماه است اما در مطالعه اخیر  پس از مصرف آب انار این زمان به حدود ۵۴ ماه رسید.

  مقاله مرتبط: انار چه خاصیتی دارد؟

  این تیم تحقیقاتی اظهار امیدواری کردند که بتوانند با استفاده از نتایج این مطالعه در کنار سایر روش های درمانی مانند هورمون درمانی یا شیمی درمانی استفاده کنند. محققان می گویند این تاثیر ممکن است به حدی باشد که حتی طول عمر بیماران را نیز افزایش دهد.

  برترین جاهای دیدنی روسیه برای تفریح

  ۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

  منبع: آلامتو

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ممنوعیت فروش نوشابه‌های انرژی‌زا به افراد زیر ۱۶ سال در انگلیس بازار مکمل‌های ورزشی نابسامان است/ نظارت‌ها تشدید شود کره برای کلسترول خوب است یا بد؟ موخوره ، پیشگیری و درمان سه روش برای کاهش استرس کفش مناسب دیابتی ها بوی بد دهان و ۳ راه درمان آن

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.