تشخیص بیماری پارکینسون با بررسی میزان کافئین در خون

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : دی ۱۵, ۱۳۹۶

 • تست آزمایش خون دیابت فارن

  نتایج یک بررسی‌ نشان می‌دهد: میزان کافئین در خون می‌تواند به تشخیص بیماری پارکینسون کمک کند.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است: انجام آزمایش ساده از میزان کافئین در خون می‌تواند در تشخیص احتمال ابتلای فرد به بیماری پارکینسون کمک کند.

   به گفته محققان ژاپنی، در افراد مبتلا به این بیماری پیش‌رونده نسبت به افرادی که دچار بیماری پارکینسون نیستند سطح پایین‌تری از کافئین در خون وجود دارد حتی اگر مقدار برابری از کافئین مصرف کرده باشند.

  محققان ژاپنی اظهارکردند: در مطالعات گذشته ارتباط بین کافئین و کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون مشخص شده بود اما نمی‌دانستیم چه مقدار از کافئین در افراد مبتلا به این بیماری مصرف می‌شود.

  به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا در این مطالعه ۱۰۸ بیمار مبتلا به پارکینسون و ۳۱ فرد سالم شرکت داشتند. خون این افراد مورد آزمایش قرار گرفت. همه آنان میزان برابری کافئین مصرف می‌کردند. در بررسی‌های انجام شده مشخص شد در مبتلایان به این بیماری سطح کافئین خون پایین‌تر بوده‌ است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  آیا نخود فرنگی چاق کننده است؟ بیماری کلیوی خطر دیابت را افزایش می‌دهد کاهش درد موضعی با «روغن میخک» غذاهای با پروتئین بالا و چربی پایین خواص و فواید مصرف زعفران پزشک خانواده و نظام ارجاع، ابزار ارتقای شاخص‌های سلامت است راه‌اندازی بخش‌های مشاوره ژنتیک ناشنوایی در مراکز ۱۱ گانه بنیاد بخشش

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.