تاکید بر گسترش روابط استراتژیک ایران و هند در حوزه سلامت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آذر ۲۱, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت در حاشیه اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در دهلی نو هندوستان با وزیر بهداشت هند دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش ایسنا، در این دیدار بر ارتقای روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور ایران و هندوستان به عنوان دو کشور تاثیر گذار در قاره آسیا تاکید شد.

  در این دیدار، دکتر هاشمی بر گسترش روابط دو کشور ایران و هند در حوزه فناوری های نوین پزشکی تاکید کرد و گفت: تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران و معامله نفت ایران با هند با واحد پولی این کشور، فرصت خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه دارو، واکسن، تکنولوژی های نوین و بالفعل کردن پتانسیل ها در حوزه علوم پزشکی است.

  همچنین در دیدار وزیر بهداشت کشورمان با وزیر بهداشت هندوستان، از توافقات معاون وزیر طب سنتی هند در سفر به ایران استقبال شد.  

  بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت دو کشور ایران و هندوستان تاکید کردند که تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران نباید خللی در ارتباطات استراتژیک میان دو کشور در حوزه سلامت ایجاد کند و پیشنهاد شد که در حوزه فناوری نوین، دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی کمیته مشترکی با اعضای ثابت از سوی دو کشور معرفی شود و توافقات با جدیت پیگیری شوند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  با ۵ کرم طبیعی پوست آشنا شوید! ویزیت رایگان ارزیابی وضعیت باروری زنان و مردان در مرکز ناباوری ابن‌سینا دعوت از مردم برای اهدای مغز به بانک مغز انسانی بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه سرانجام رشد تعرفه‌های پزشکی در نیمه دوم ۹۷ و تاکید وزیر بهداشت برای ۹۸ قاچاق غذا کاهش یافت روانشناسی حفاظت از محیط زیست

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.