افزایش هزینه‌ سلامت خانوار

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۲۹, ۱۳۹۷

 • دفاتر خدمات سلامت

  سهم پرداخت‌های دیگران یعنی دولت و شرکت‌ها از هزینه‌های سلامت ١٨,٥٤ درصد و سهم پرداخت‌های غیر مستقیم خانوارها هم ٢.٧٨ درصد افزایش داشته است.

  به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز آمار و جداول حساب‌های ملی سلامت ١٣٩٥ با طرح تحول سلامت روند کاهش سهم پرداخت از جیب خانوار ادامه پیدا کرده و به رقم ٣٥,٦٦ رسیده است. این جداول تحولات هزینه‌های سلامت را از سال ١٣٨٠ تا ١٣٩٥ یعنی برای ١٦ سال متوالی از مسیر داده‌ها و اطلاعات آماری، حساب‌های ملی، حساب‌های اقماری، جداول آماری و سری‌های زمانی نشان می‌دهد.

  این جداول نشان می‌دهد که سهم پرداخت از جیب خانوار از ٥٦,٩٧ درصد در سال ١٣٨٠ پس از فراز و نشیب‌های بسیار در سال ١٣٩٥ به ٣٥.٦٦ درصد رسیده است؛ یعنی طی ١٦ سال معادل ٢١.٣١ درصد کاهش یافته است. در مقابل ١٨.٥٤ درصد سهم پرداخت‌های دیگران یعنی دولت و شرکت‌ها و ٢.٧٨ درصد سهم پرداخت‌های غیر مستقیم خانوار افزایش یافته است.

  گفتنی است، این جداول کل که مخارج انجام شده برای سلامت انسان‌ها در کشور را نشان می‌دهد و بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی تهیه شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص روغن سیر آرسنیک چیست؟ مواد غذایی حاوی آرسنیک آیا شما انسانی خود شیفته هستید ؟ تلاش برای پوشش بیمه‌ای نوارهای قندی دیابتی‌های "نوع ۱" ۱۲ کیلو کاهش وزن در یک هفته تضمینی! بهترین ترفندهای کاهش وزن و لاغری آغاز احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده غرب کشور؛ فردا

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.