۱۱۰ هزار مبتلا به هپاتیت در زندان‌ها درمان شوند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۲۶, ۱۳۹۷

 • زندان

  رئیس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به آنچه که "درمان پراکنده هپاتیت در زندان‌ها" خواند، درمان منسجم ۱۱۰هزار بیمار مبتلا در زندان‌ها را خواستار شد.

  دکتر سید مؤید علویان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جامعه ایرانی هپاتیت بی و سی مهم هستند که هپاتیت بی در کشور رو به کاهش است و کمتر از دو درصد مبتلا به هپاتیت بی در کشور داریم.

  وی ادامه داد: پیش بینی شده به دلیل واکسیناسیونی که در گروه‌های پرخطر در حال انجام است، تعداد مبتلایان به هپاتیت بی کاهش یابد. ۳۵ میلیون ایرانی،  افراد خاص، نوزادان و… واکسن زده‌اند و بیماری رو به کاهش است، اما  مشکل ما جوانان و ریسک‌فاکتورهایی است که وجود دارد و خطراتی که جوانان را تهدید می‌کند، مخصوصا افراد ۲۸ تا ۵۰ سال که اکثر آن‌ها واکسن دریافت نکرده‌اند و اگر رفتار پرخطر داشته باشند، مبتلا خواهند شد.

  رئیس شبکه هپاتیت ایران خاطر نشان کرد: در مورد هپاتیت سی ۱۸۶ هزار نفر مبتلا در کشور وجود دارد که اغلب آنها یاسابقه اعتیاد دارند یا زندان. غربالگری و درمان این افراد از اولویت‌های نظام سلامت است.  

  علویان با اشاره به برنامه‌های کاهش آسیب بیماری هپاتیت در کشور گفت: ما باید رفتارها را کنترل کنیم؛  مثلا معتاد تزریق نکند، از متادون، سرنگ یکبار مصرف و کاندوم استفاده کند.

  وی افزود: نکته دیگر، درمان بیماری هپاتیت است. در زمینه درمان، داروهای تولید داخل، آزمایشگاه و امکانات داریم، اما کمبود اعتبار برای درمان بیماران مبتلا به هپاتیت وجود دارد. تقاضای ما این است که دولت ۱۱۰ هزار نفر بیماری که در زندان ها هستند را درمان کند.

  رئیس شبکه هپاتیت ایران خاطر نشان کرد: در حال حاضر درمان پراکنده صورت می‌گیرد و درمان منسجم در زندان‌ها انجام نمی‌شود،  زیرا بودجه نداریم. مثلا در تهران و یا در برخی شهرهای دیگر، بیماران مبتلا به هپاتیت با همت دانشگاه و بهداری زندان‌ها درمان می‌شوند،  اما درمان منسجم کشوری وجود ندارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  هزینه هنگفت "کمبود خواب" برای کشورها بیماران خاص نگران دارو نباشند / کاهش روزهای سالم هوای تهران در تیر ماه جلسه با "ظریف" درباره دیپلماسی سلامت/شیرخشک به میزان کافی در دسترس است آهسته غذا خوردن موجب کاهش وزن می‌شود علت و درمان واریس پا در زنان زیره : خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات زیره ماجرای "حقی همگانی" و بلاتکلیفی ۶ میلیون ایرانی فاقد بیمه

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.