بیماران تالاسمی کمبود دارو ندارند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۲۰, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت و درمان گفت: بیماران تالاسمی در کشور با کمبود دارو مواجه نبوده و مشکلی در دریافت داروها ندارند.

  سیدحسن قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که بیماران تالاسمی در دریافت دارو با مشکل مواجه هستند؟ اظهار کرد: بیماران تالاسمی در حال حاضر در بحث دارویی دچار مشکل نبوده و بر اساس روال گذشته آن را دریافت می کنند.

  وی با اشاره به اینکه در بحث هزینه‌ها این بیماران طی ماه‌های گذشته با چالش رو به رو بودند، تصریح کرد: با دریافت گزارش مبنی بر بالا بودن هزینه‌ها و عدم توان دریافت دارو از سوی خانواده‌ها، با کمک وزارت بهداشت و هماهنگی با انجمن بیماران تالاسمی در راستای بهبود وضعیت آنها اقدام شد.

  وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه داروهایی که از خارج از کشور برای بیماران تهیه می‌شد، براساس روال گذشته به دست بیماران می رسد، خاطر نشان کرد: با توجه به بالا رفتن نرخ ارز مبلغ پراختی زیاد شده اما کمک ویژه‌ای را وزارت بهداشت برای این بیماران در نظر گرفت و با توجه به گزارش‌های اعلام شده مشکل در این بخش نیز حل شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونگی دفترچه بیمه سلامت در سراسر کشور ترکیب دارویی جدید برای نجات مادران پس از وضع حمل خواص معجزه آسا میگو علائم هشدار قبل از سکته قلبی + راههای درمان چهار روش خوب برای مقابله با ترس ویدئو / تأثیر استفاده از موبایل بر مغز کودکان نگرش جمعیت هلال احمر به داروخانه‌ها، غیرانتفاعی است

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.