بیماران تالاسمی کمبود دارو ندارند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۲۰, ۱۳۹۷

 • وزیر بهداشت

  وزیر بهداشت و درمان گفت: بیماران تالاسمی در کشور با کمبود دارو مواجه نبوده و مشکلی در دریافت داروها ندارند.

  سیدحسن قاضی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که بیماران تالاسمی در دریافت دارو با مشکل مواجه هستند؟ اظهار کرد: بیماران تالاسمی در حال حاضر در بحث دارویی دچار مشکل نبوده و بر اساس روال گذشته آن را دریافت می کنند.

  وی با اشاره به اینکه در بحث هزینه‌ها این بیماران طی ماه‌های گذشته با چالش رو به رو بودند، تصریح کرد: با دریافت گزارش مبنی بر بالا بودن هزینه‌ها و عدم توان دریافت دارو از سوی خانواده‌ها، با کمک وزارت بهداشت و هماهنگی با انجمن بیماران تالاسمی در راستای بهبود وضعیت آنها اقدام شد.

  وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه داروهایی که از خارج از کشور برای بیماران تهیه می‌شد، براساس روال گذشته به دست بیماران می رسد، خاطر نشان کرد: با توجه به بالا رفتن نرخ ارز مبلغ پراختی زیاد شده اما کمک ویژه‌ای را وزارت بهداشت برای این بیماران در نظر گرفت و با توجه به گزارش‌های اعلام شده مشکل در این بخش نیز حل شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ادعای تازه درباره خواص روغن نارگیل قبل از خواب چی نخوریم؟ دلایل شکسته شدن ناخن های بلند در خانم ها چیست؟ پنج راهکار برای رسیدن به وزن سالم آرامش در بازار دارویی کشور/ثبت هفتگی کمبودهای دارویی و تجهیزاتی چقدر باید تمیز باشیم؟ چه چیزی کثیف است؟ چالشی حقوقی مادران در رضایت برای جراحی کودکان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.