وحید هاشمیان سفیر سلامت همایش سلامت و زندگی شد

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۷, ۱۳۹۷

 • سلامت

  وحید هاشمیان به عنوان سفیر سلامت هشتاد و هفتمین همایش سلامت و زندگی در پیامی نسبت به خطرات مصرف هورمون‌های نیروزا و مکمل‌ها در ورزشکاران آماتور یا حرفه‌ای هشدار داد.

  به گزارش ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری همایش سلامت و زندگی، در متن پیام وحید هاشمیان به این همایش آمده است:«این روزها استفاده از انواع هورمون‌های نیروزا و داروهای ممنوعه میان جوانانی که تب داغ تناسب اندام و عضلانی شدن را در سر دارند، شایع است. برخی از این ورزشکاران، (ورزشکار حرفه‌ای و ورزشکار آماتور)، بدون توجه به عوارض هورمون‌ها و داروهای ممنوعه فقط برای رسیدن به هدف کاذبی که در سر دارند، سالمتی‌شان را به خطر می‌اندازند. اغلب ورزشکاران جوان می‌دانند که فشار زیادی در دنیای ورزش برای قهرمانی مسابقات وجود دارد. ورزشکاران جوان علاوه بر افتخار شخصی، اغلب به دنبال رویاهای بزرگ‌تری هم هستند، کسب مدال برای کشورشان، کسب بورس‌های دانشگاهی یا یافتن جایگاهی در تیم‌های حرفه‌ای. متاسفانه برای تعداد فزاینده‌ای از ورزشکاران، پیروزی در مسابقات به هر قیمت به مصرف داروهای تقویت کننده کارکرد جسمی منتهی می‌شود.

  به نظر می رسد که برخی از افراد تصور می‌کنند با چنین داروهایی می‌توانند به قدرت جسمی بیشتری دست یابند، اما به چه قیمتی؟ حقیقت آن است که بی‌خطر بودن مصرف دراز مدت این داروها ثابت نشده است و ورزشکاران باید مراقب استفاده از داروها و حتی مکمل‌ها باشند تا به سلامت آنها خدشه‌ای وارد نشود. متاسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که افراد ورزشکار آماتور که در طول هفته تمرین مناسبی هم ندارند، در حالی که باید به مسائل مهمی مانند تغذیه مناسب، خواب کافی، استراحت خوب و … فکر کنند، تمام ذهن خود را معطوف به مصرف داروهای ممنوعه و مکمل‌های غیر مجاز نموده‌اند. لذا وظیفه متخصصین حوزه سلامت شناسایی این افراد و ارائه مشاوره‌های مربوطه مانند روانشناسی و مشاوره تغذیه و به این افراد است تا به سلامت جسم و روان آنها کمک کرده باشند

  گفتنی است که هشتاد و هفتمین همایش سلامت و زندگی، ساعت ۱۵:۰۰  روز پنجشنبه ۱۹ مهر ماه در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چگونه از تولد نوزاد تالاسمی پیشگیری کنیم؟ ۱۲ کودک نیازمند پیوند عضو در ICU مهمان جنجالی برنامه فرمول یک، ۳سال قبل از تولد فرزندش کلیه خود را فروخته بود رشد اعتیاد در زنان باردار آمریکایی رابطه خواب و وزن دلایل بروز «کم‌خونی فقر آهن» در سطح مولکولی برای تحقق عدالت در سلامت باید برنامه نظام ارجاع اجرا شود

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.