دارویی که از متاستاز سرطان پستان پیشگیری می‌کند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۷, ۱۳۹۷

 • سرطان پستان سینه

  کشف روش‌هایی که مانع از عود کردن یا متاستاز سرطان پستان می‌شود از اولویت‌های اصلی محققان علوم پزشکی است.

  به گزارش ایسنا، محققان در بررسی‌های اخیر دارویی پرمصرف و مقرون به صرفه را شناسایی کردند که این تاثیرگذاری را دارد.

  سلول‌های بنیادی سرطانی (CSC) از جمله موضوعات پراهمیت در میان محققان است. این سلول‌ها در برابر روش‌های درمانی موجود مقاوم هستند و نقش مهمی در عود کردن یا متاستاز سرطان پستان بازی می‌کنند که دو چالش بزرگ در درمان سرطان به حساب می‌آید. به همین دلیل یافتن روش‌های اثربخش در از بین بردن سلول‌های بنیادی سرطانی مفید است.

  گروهی از محققان انگلیسی به روش درمانی دست پیدا کردند که می‌تواند در این زمینه نقش مهمی بازی کند. این محققان به ارزیابی داروهایی پرداختند که سازمان غذا و دارو آن‌ها را مورد تایید قرار داده‌ است. آنها بررسی کردند آیا داروهای موجود می‌توانند در مقابله با سرطان کمک کننده باشند؟

  در این بررسی محققان انگلیسی دریافتند آنتی‌بیوتیک داکسی سایکلین از قابلیت از بین بردن سلول‌های بنیادی سرطان برخوردار است. به طور معمول،‌ پزشکان این آنتی‌بیوتیک را در درمان بیماری‌هایی از قبیل ذات‌الریه، سینوزیت، سیفلیس و وبا تجویز می کنند.

  این نوع آنتی‌بیوتیک به این طریق عمل می‌کند که مانع از ایجاد میتوکندری جدید می‌شود که کانون تامین انرژی سلول به حساب می‌آیند. علاوه بر این، این دارو با حداقل عوارض جانبی همراه است.

  در این مطالعه محققان بررسی‌هایی روی ۱۵ بیمار انجام دادند. ۹ نفر از این بیماران برای مدت ۱۴ روز آنتی‌بیوتیک داکسی سایکلین دریافت کرده و پس از آن، تحت جراحی برداشتن تومور قرار گرفتند. همچنین شش نفر دیگر هیچ داروی دریافت نکردند.

  به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان در ارزیابی خطر عود کردن تومور سرطانی پس از عمل جراحی متوجه شدند که میزان سلول‌های بنیادی سرطانی در بیماران دریافت کننده آنتی‌بیوتیک داکسی سایکلین کاهش چشمگیری داشته‌ است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  زور واردکنندگان روغن پالم چربید یا مسئولان فراموش کردند؟! چند توصیه برای تسریع بهبودی پس از جراحی دندان عقل نرم‌افزار هوش مصنوعی کشف جراحت در کبد و ریه ۲۰ تا ۲۵ سال؛ متوسط زمان لازم برای ساخت یک بیمارستان با اعتبار دولتی ویدئو / تأثیر مشاهده اخبار حوادث و بلایا بر مغز انسان ایرانی‌ها سالی چقدر آدامس می‌جوند؟ هر آنچه باید درباره ریزش و رویش مجدد مژه‌ها بدانید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.