بهره‌برداری خوابگاه مرکز دیالیز استان زنجان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۳, ۱۳۹۷

 • دیالیز

  مدیرکل انجمن کلیوی استان زنجان گفت: خوابگاه مجهزترین مرکز دیالیز شمال‌غرب کشور در استان زنجان تا ۲۲ آبان‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

  «محمدرضا طهماسبی» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که هم‌زمان با هفته بیماران کلیوی طبقه خوابگاه مجهزترین مرکز دیالیز شمال‌غرب کشور در استان افتتاح خواهد شد، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا بود که مجهزترین مرکز دیالیز شمال‌غرب کشور در استان زنجان تا ۲۲ آبان‌ماه به بهره‌برداری برسد که متأسفانه این مرکز تا آن زمان قابل بهره‌برداری نخواهد بود.

  وی ادامه داد: تاکنون هیچ بیماری در این مرکز به‌علت مشکلات مجوزی که در این زمینه  وجود داشت، پذیرش نشده است اما با برطرف شدن مشکلات در این زمینه این مرکز آماده پذیرش بیمار در این مرکز خواهد بود .

  مدیرکل انجمن کلیوی استان زنجان اظهار کرد: این مرکز در ابتدا با تعداد ۱۰ بیمار و ۳۰ تخت آغاز به کار خواهد کرد و سپس به تعداد ۲۰۰ تخت خواهد رسید .

  طهماسبی افزود: با افتتاح این مرکز ۲۰۰ بیمار دیالیزی شهر زنجان در سه شیفت و سه روز در هفته تحت درمان قرار می‌گیرند.

  وی، ارائه خدمات آموزشی و درمانی به‌صورت کامل و جلوگیری از ورود افراد جدید به چرخه دیالیز را از اهداف مهم راه‌اندازی این مرکز برشمرد.

  مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان ادامه داد: با افتتاح این مرکز ۳۰ پرستار که آموزش‌های تخصصی لازم را فرا گرفته‌اند، مشغول به کار خواهند شد و برای ۲۰ نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  پزشکان و پرستاران، عوارض دارویی را گزارش کنند تکلیف بلدیه روشن شد آخرین آمار اشتغال فارغ‌التحصیلان پزشکی/استقبال از ورود استارت‌آپ‌ها به حوزه سلامت ۷ محصول جدید در حوزه سلول درمانی آماده دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو شکفتن لبخند لب شکری‌های در خراسان جنوبی بازار مکمل‌های ورزشی نابسامان است/ نظارت‌ها تشدید شود چگونه پیاده روی را شروع کنیم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.