تشکیل کمیته فوق تخصصی بیماری SMA/ مشکلات بیماران SMA سریعتر و علمی تر پیگیری می‌شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۳, ۱۳۹۷

 • وزارت بهداشت

  رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از دستور وزیر بهداشت برای تشکیل کمیته ای متشکل از اساتید مجرب و صاحب نظر فوق تخصصی مغز و اعصاب کودکان برای بیماری SMA خبر داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر شادنوش ضمن اعلام این خبر، گفت: با تشکیل این کمیته مسائل و مشکلات این بیماران سریعتر و علمی تر بررسی و پیگیری خواهد شد.

  رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل اولین جلسه کمیته فوق تخصصی بیماری SMA در هفته آینده، گفت: همچنین در راستای تشکیل این کمیته، از طریق معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در قالب یک تشکل مردم نهاد، ارتباط با خانواده های بیماران SMA به منظور منسجم شدن راهکارهای مناسب حمایتی برای کاهش مشکلات این بیماران خواهیم داشت.

  دکتر شادنوش با بیان این که روش های پیگیری مختلفی برای درمان بیماری SMA در دنیا، در حال بررسی و پژوهش است، افزود: یکی از روش ها، سلول درمانی است که در حال حاضر در کشور، این روش به منظور تبدیل به یک روش درمانی برای بیماری SMA، مراحل نهایی خود را طی می کند و در همین راستا اساتید مجربی از دانشگاه علوم پزشکی تهران با اساتید برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حال تکمیل بررسی‌های این روش هستند که نتایج خوبی را به ما اعلام کرده اند.

  وی یکی دیگر از روش های موجود برای کنترل بیماری SMA در دنیا را روش دارویی بیان کرد و گفت: این روش درمان قطعی این بیماری محسوب نمی شود و به عنوان یک روش نگهدارنده و تثبیت کننده موقت وضعیت موجود بیماری است که از سال گذشته میلادی در بعضی از کشورهای توسعه یافته بدون حمایت های بیمه ای مورد استفاده قرار گرفته است.

  بر اساس گزارش سایت وبدا، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت به روش ژن درمانی برای بیماری SMA در دنیا اشاره کرد و گفت: این روش در دنیا در حال نهایی شدن است و در سال های آینده به عنوان یکی از روش های درمانی این بیماری استفاده خواهد شد و چنانچه این روش، وارد عرصه درمان شود، پیشرفت قابل توجهی در خصوص درمان بیماری SMA اتفاق خواهد افتاد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  قارچ‌ سمی می‌تواند کشنده باشد بیماری نقرس و راههای درمان آن چگونه بدون اضطراب سخنرانی کنیم؟ چگونه درد شکست عشقی را تحمل کنیم؟ نشانه هشداردهنده کمبود ویتامین B12 با چه خوراکی‌هایی به جنگ پیری برویم؟ آمادگی اردبیل برای برگزاری همایش بین‌المللی گردشگری سلامت کشورهای اکو

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.