نماینده اراک: استان مرکزی با مشکل تامین دارو مواجه است

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۴, ۱۳۹۷

 • حضور علی اکبر کریمی و حسینی نمایندگان مجلس

  نماینده مردم اراک در تذکری به وزیر بهداشت گفت: استان مرکزی دچار مشکل تامین دارو است و بیماران برای تامین دارو به استان‌های مجاور و تهران مراجعه می‌کنند.

  به گزارش ایسنا، علی‌اکبر کریمی در تذکری شفاهی در جلسه امروز مجلس ضمن قدردانی از بیانات رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل در تذکری به وزیر بهداشت کمبود دارو را در استان مرکزی هشدار داد و گفت: ما در بخش دارو سهم کمتری داریم. بسیاری از بیماران استان دارای مشکل هستند و برای تامین دارو به استان‌های مجاور و تهران مراجعه می‌کنند. وزارت بهداشت در این خصوص توجه کند.

  نماینده اراک در تذکری در خصوص لزوم جبران هزینه‌های نانوایی‌ها گفت: در سال گذشته و در سال جاری افزایشی در حوزه قیمت نان نداشتیم، این موضوع مشکلاتی را برای نانوایی‌ها ایجاد کرده است. انتظار داریم با حفظ حقوق مصرف کنندگان این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

  کریمی بیان کرد: بحث تامین کالاهای ضروری زندگی برای معیشت مردم بسیار حائز اهمیت است. در مجلس نیز در این خصوص بررسی‌ها انجام شده، متاسفانه دولت با این موضوع مخالفت کرد و جلوی تصویب آن را گرفت. آنچه آقای نوبخت قولش را دارد، ارائه بسته‌های حمایتی در جهت تامین کالاهای ضروری بود که هنوز صورت نگرفته است. مردم با تورم مواجه‌اند و در زمینه تامین معیشت با مشکل روبرو هستند. از کمبود کالاها رنج می‌برند،‌ اگرچه در کشور کمبود واقعی نداریم.

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تاکید کرد: حال مردم، تولید کنندگان و بازاریان در خصوص مالیات مراعات شود. ما در کشور دچار خودتحریمی هستیم. رئیس جمهور هر چه زودتر وزرای اقتصاد و کار را به مجلس معرفی کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ساخت دستگاهی برای تبدیل دارو به پودر مایع با امواج فراصوت درد قفسه سینه را جدی بگیرید! شقاقل و آشنایی با خواص آن بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ در حوزه سلامت پرخاصیت ترین غذاها ۱۹ روش درمان و بهبود سلولیت چگونه کمتر غذا بخوریم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.