ماجرای تعدیل نیروهای قراردادی در یکی از بیمارستان‌های دولتی تهران

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۳, ۱۳۹۷

 • بیمارستان

  در پی تماس‌های مکرر جمعی از پرسنل قراردادی یکی از بیمارستان‌های تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با خبرنگار ایسنا مبنی بر تعدیل نیرو در این بیمارستان و عدم پرداخت به موقع کارانه‌های آنها، معاون توسعه مدیریت و منابع این دانشگاه توضیحاتی را ارائه کرد.

  دکتر علی شهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تعدیل نیرو در یکی از بیمارستان‌های تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: باید توجه کرد که یکسری واحدهای بیمارستانی و دانشگاهی به پیمانکاران شرکتی سپرده شده و ما از خدمات آنها به صورت خرید خدمت استفاده می‌کنیم. قرارداد پیمانکار قبلی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا اول فروردین ۹۶ بوده است که دو تا سه دوره قراردادشان را  تمدید کردند و در حال حاضر مجددا مناقصه گذاشته شده تا پیمانکار جدید انتخاب شود.

  وی افزود: به هر حال پیمانکارها تغییر می‌کنند و هر پیمانکار هم کارمندان و پرسنل خودش را می‌آورد. روال به این صورت است که ما به پیمانکار اعلام نیاز می‌کنیم و آنها هم نیاز را تامین می‌کنند. بنابراین این موضوع به تغییر پیمانکار شرکتی تامین نیروی انسانی مربوط است. همانطور که گفتم قرارداد پیمانکار قبلی تا اول فروردین ۹۶ بوده که دو تا سه دوره تمدید شده است و در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ قرارداد این پیمانکار تمام شده است. زمانیکه در مناقصه جدید پاکت پیمانکار جدید باز شود، اگر همان پیمانکار قبلی بود، نیروها را نگه می‌دارد، اما اگر پیمانکار دیگری برنده مناقصه شد، خودش برای تامین نیروهای مورد نیاز تصمیم می‌گیرد.

  نحوه پرداخت حقوق و کارانه به نیروهای قراردادی بیمارستان‌ها

  شهرامی درباره نحوه پرداخت حقوق و کارانه به نیروهای قراردادی شرکتی نیز گفت: حقوق را ما به طور کامل به شرکت پیمانکار می‌پردازیم. زیرا ما از شرکت پیمانکار خرید خدمت کرده‌ایم. بنابراین در ازای نفر پول نمی‌دهیم، بلکه طبق قراردادی که با پیمانکار بسته‌ایم، پول را پرداخت می‌کنیم و خود پیمانکار حقوق را به کارکنانش می‌پردازد. درباره کارانه‌های بیمارستانی نیز باید توجه کرد که کارانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور چندین ماه عقب هستند.

  معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: بنابراین کارانه بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور عقب است و کارانه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم بین ۹ تا ۱۸ ماه در مراکز مختلف با تاخیر و عقب‌ماندگی در پرداخت مطالبات روبروست. در نتیجه پولی که بابت کارانه به پیمانکار می‌پردازیم تا به پرسنل پرداخت کند، بین هشت تا ۹ ماه طول می‌کشد. بنابراین تاخیر کارانه یک تاخیر ملی است که هم درباره پرسنل رسمی اعمال می‌شود و هم برای پرسنل شرکتی پیمانکاری.

  شهرامی با بیان اینکه تاخیر در پرداخت کارانه‌ها به دلیل تاخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی است، افزود: در حال حاضر کارانه پزشکان و پرسنل بیمارستانی در کشور حدود یکسال تاخیر دارد، نیروی شرکتی هم وقتی پول کارانه‌اش را می‌گیرد که طلب بیمه حاصل شود و ما به شرکت پول را بدهیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تمام خواص درمانی سیب قرمز از"دستگیری دلال با ۲۰۰ سکه بهار آزادی در بازار تهران" تا"صحنه‌سازی بریده‌شدن گوش کودک کار" عينک بزنيم يا ليزيک کنيم؟ شبکه های اجتماعی و افسردگی علت و درمان واریس پا در زنان کاهش ۳۰ درصدی مرگ‌های زودرس با ورزش کردن روزانه یا هفتگی چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.