لنز تماسی عامل یک نوع عفونت چشمی خطرناک

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

 • لنز

  پزشکان انگلیسی نسبت به بروز نوعی عفونت چشمی در افرادی که از لنز استفاده می‌کنند، هشدار دادند.

  به گزارش ایسنا، در این بررسی متخصصان مشاهده کردند در جنوب شرق انگلیس مواردی از ابتلا به عفونتی موسوم به التهاب قرنیه (Acanthamoeba keratitis) از سال ۲۰۱۱ سه برابر شده است. این بیماری به طور معمول به عدم رعایت بهداشت لنزهای چشمی مرتبط است.

  این عفونت یک موجود آمیب شکل تک سلولی را با باکتری التهاب قرنیه ترکیب می‌کند. زمانیکه چشم آلوده می‌شود، قرنیه به دلیل این میکروارگانیسم کیست شکل، ملتهب و دردناک می‌شود.

  از میان هر چهار فرد مبتلا به این عفونت، یک نفر بخش عمده‌ای از بینایی خود را از دست داده یا نابینا می‌شود و لازم است دوره درمانی طولانی مدتی را طی کنند.

  همچنین با وجود اینکه این بیماری نادر است مواردی از ابتلا به آن در آمریکا نیز مشاهده شده است.

  به گزارش هلث‌دی نیوز، به گفته پزشکان اغلب موارد التهاب قرنیه در بیمارانی مشاهده می‌شود که از لنز چشمی استفاده کرده و در معرض آب آلوده قرار داشته‌اند.

  همچنین پزشکان می‌گویند: درمان Acanthamoeba سخت و طولانی است و مصرف دارو و حتی پیوند قرنیه از درمان‌های ضروری آن به حساب می‌آید.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  شناسایی ۸ بیمار مبتلا به سرطان در گیلان در هر ۴۸ ساعت سلامت زوجین چگونه باهم در ارتباط است؟ آیا میوه خطر دیابت را افزایش می‌دهد؟ اختصاص ۳٫۵ میلیارد دلار ارز به شرکت‌های دارویی خواص زنجبیل برای پوست و مو کاهش وزن هنگام تماشای تلویزیون راه های پیشگیری از بوی بد دهان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.