بستری ۵۴ مجروح حادثه تروریستی اهواز در بیمارستان‌ها

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

 • اهواز

  معاون کل وزارت بهداشت آخرین وضعیت درمانی مجروحان حادثه تروریستی صبح امروز اهواز را تشریح کرد.

  دکتر ایرج حریرچی که به دستور وزیر بهداشت جهت پیگیری و نظارت بر درمان مصدومان حادثه تروریستی صبح امروز، در اهواز حضور دارد، در گفت‌وگو با ایسنا،  درباره آخرین وضعیت درمانی مصدومان این حادثه گفت: مصدومان این حادثه در هشت بیمارستان بستری شدند و خدمت‌رسانی‌های لازم برای آنها صورت گرفته است.

  وی با بیان اینکه مشارکت اساتید دانشگاه و پزشکان در بخش دولتی، خصوصی، خیریه و نیروهای مسلح در امر درمان مصدومان این حادثه به نحو احسن انجام و به مجروحان رسیدگی شد، افزود: به دنبال اقدامات انجام شده، خوشخبتانه همه مجروحان به حالت پایدار رسیده‌اند.

  حریرچی گفت: هرچند در چنین حوادثی، پیش بینی از تعداد کشته‌ها و مجروحان قابل انجام نیست، اما خوشبختانه پس از انتقال مجروحان این حادثه به بیمارستان‌ها، فوتی در خود بیمارستان و بعد از انتقال به اتاق عمل و انجام اقدامات درمانی نداشتیم. در مجموع رسیدگی بسیار خوبی در حال انجام است و اکنون از شرایط غیرپایدار خارج شده‌ایم و اقدامات غیراورژانسی برای مجروحان در حال انجام است.

  معاون کل وزارت بهداشت درباره تعداد مصدومان بستری در بیمارستان‌ها نیز گفت: تا حدود دو ساعت گذشته، ۵۴ مصدوم این حادثه در بیمارستان‌ها بستری بودند که به تدریج مصدومان سطحی مرخص و سایرین نیز طی روزهای آتی و پس از تکمیل روند درمان‌شان، ترخیص می‌شوند.

  وی در پاسخ به ایسنا درباره وضعیت کنونی پنج بیماری که پیش از این عنوان شده‌ بود “بد حال” هستند، نیز گفت: اغلب این پنج بیمار نیز در حالت پایدار هستند و با ادامه رسیدگی‌ها، امیدواریم به زودی به پایداری کامل نیز برسند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  صادرات محصولات پزشکی تولیدکنندگان ایرانی به ۵۰ کشور دنیا وضعیت سلامتی مهدی فخیم‌زاده بعد از تصادف وعده‌ «جان‌بابایی» برای تجهیز بیمارستان سرابله تصمیمات ایران و آذربایجان برای توسعه مناسبات بهداشت و درمان و تبادل دانشجو راه‌اندازی کمپین «چاقی می‌کشد» در آذربایجان‌شرقی عادت های لاغر کننده و تناسب اندام بهترین ورزشهای دوران بارداری

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.