مراجعه ۴۰۰۰ شهروند تهرانی به مراکز اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

 • اهدای خون

  مدیرکل انتقال خون استان تهران از مراجعه ۴۰۰۰ شهروند تهرانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال به مراکز اهدای خون استان تهران خبر داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سید مرتضی طباطبایی از مراجعه ۴۰۰۰ نفر به مراکز اهدای خون استان تهران در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: در این ایام ۲ هزار و ۹۲۵ واحد خون، ۲۹۲ واحد پلاسما و ۸۴ واحد پلاکت اهدا شد.

  مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به فعالیت پنج مرکز جامع اهدای خون و یک واحد سیار در پیشوای ورامین در تاسوعا و عاشورا، افزود: با توجه به راه‌اندازی چهار مرکز جامع در چند ماه اخیر میزان مراجعه امسال در مقایسه با سال گذشته ۴۵ درصد رشد داشت و ۹۴۰ واحد خون نیز بیشتر اهدا شد.

  وی ادامه داد: از این میزان اهدای خون سهم اهداکنندگان مستمر ۴۲ درصد، اهداکنندگان باسابقه ۳۶ درصد و اهداکنندگان بار اول ۲۲ درصد بود و ۶ درصد از کل خون‌های اهدایی نیز به بانوان تعلق داشت.

  بنابر اعلام روابط عمومی انتقال خون استان تهران، طباطبایی همچنین اظهار کرد: دیگر تفاوت امسال با سال‌های گذشته، پذیرش داوطلبان اهدای پلاکت و پلاسما بود و برخی نذر خون خود را به نذر پلاکت و پلاسما تغییر دادند. با توجه به اهمیت تهیه داروهای مشتق از پلاسما و نیاز کشور، از شهروندان تهرانی تقاضا داریم برای کمک به درمان بیماران نیازمند به این داروها، برای اهدای پلاسما به سه مرکز جامع وصال، تهرانپارس و ستاری مراجعه کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  خواص نان سنتی سبوس دار چیست؟ واکنش انجمن اتیسم به حادثه "سرای مهربانی"/بهزیستی نظارت‌هایش را قوی‌ کند تاثیر میزهای کار ایستاده بر افزایش طول عمر استفاده زیاد از هندزفری باعث کاهش شنوایی خواهد شد اگر چند روز نخوابیم چه میشود؟ بررسی موضوع ارائه خدمات درمانی توسط نیروهای مسلح با تعرفه‌های دولتی در کمیسیون بهداشت ریزگردها ۲۵ کرمانی را راهی بیمارستان‌ کرد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.