مراجعه ۴۰۰۰ شهروند تهرانی به مراکز اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

 • اهدای خون

  مدیرکل انتقال خون استان تهران از مراجعه ۴۰۰۰ شهروند تهرانی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال به مراکز اهدای خون استان تهران خبر داد.

  به گزارش ایسنا، دکتر سید مرتضی طباطبایی از مراجعه ۴۰۰۰ نفر به مراکز اهدای خون استان تهران در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: در این ایام ۲ هزار و ۹۲۵ واحد خون، ۲۹۲ واحد پلاسما و ۸۴ واحد پلاکت اهدا شد.

  مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به فعالیت پنج مرکز جامع اهدای خون و یک واحد سیار در پیشوای ورامین در تاسوعا و عاشورا، افزود: با توجه به راه‌اندازی چهار مرکز جامع در چند ماه اخیر میزان مراجعه امسال در مقایسه با سال گذشته ۴۵ درصد رشد داشت و ۹۴۰ واحد خون نیز بیشتر اهدا شد.

  وی ادامه داد: از این میزان اهدای خون سهم اهداکنندگان مستمر ۴۲ درصد، اهداکنندگان باسابقه ۳۶ درصد و اهداکنندگان بار اول ۲۲ درصد بود و ۶ درصد از کل خون‌های اهدایی نیز به بانوان تعلق داشت.

  بنابر اعلام روابط عمومی انتقال خون استان تهران، طباطبایی همچنین اظهار کرد: دیگر تفاوت امسال با سال‌های گذشته، پذیرش داوطلبان اهدای پلاکت و پلاسما بود و برخی نذر خون خود را به نذر پلاکت و پلاسما تغییر دادند. با توجه به اهمیت تهیه داروهای مشتق از پلاسما و نیاز کشور، از شهروندان تهرانی تقاضا داریم برای کمک به درمان بیماران نیازمند به این داروها، برای اهدای پلاسما به سه مرکز جامع وصال، تهرانپارس و ستاری مراجعه کنند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز ملی "فوریت‌های پزشکی و اورژانس" از تغییر نام وزارت آموزش و پرورش تا جزییات احوال آیت‌الله شاهرودی درمان پسوریازیس با رژیم غذایی مدیترانه‌ای عرق زنجبیل ، خواص ، طبع ، طریقه مصرف و مضرات زنجبیل در پارگینگ آتش‌بازی نکنید/نگهداری مواد محترقه در جیب، ممنوع! تاثیر پروتئین گیاهی بر افزایش طول عمر مشاغل پرتحرک خطر مرگ را افزایش می‌دهند

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.