8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۹, ۱۳۹۷

 • دکتر غلامرضا اصغری، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو

  رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه غذا طبق مصوبه هیات دولت به حدود ۲۵ قلم از فرآورده‌های غذایی، ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد، گفت: همواره هر فرآورده‌ای که می‌خواهد وارد کشور شود، ابتدا از نظر سلامت مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید سلامتش از سوی سازمان غذا و دارو، مجوز ورود خواهد گرفت.

  دکتر غلامرضا اصغری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه اعتبار و سهم ارزی در حوزه غذا حدود هشت میلیارد دلار است، گفت: این اعتبار برای واردات فرآورده‌هایی چون روغن، برنج، چای، نهاده‌های تولید لبنیات و از جمله کنجاله، علوفه و…،  نهاده‌های تولید گوشت و مرغ، سموم و… استفاده می‌شود.

  وی همچنین اظهار کرد: در حوزه غذا طبق مصوبه هیات دولت به حدود ۲۵ قلم کالا در حوزه غذایی، ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد تا غذای مورد نیاز کشور از این طریق تامین می‌شود.

  اصغری با بیان اینکه البته ما مسوول تامین غذا نیستیم، بلکه فقط مسوولیت تایید کیفیت فرآورده‌های غذایی را برعهده داریم، افزود: به عنوان مثال روغن یا برنجی که می‌خواهد وارد کشور شود، باید برای تایید سلامت و ورودش به کشور از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کند. این یک روال است و همیشه هر فرآورده‌ای که می‌خواهد وارد کشور شود، ابتدا از نظر سلامت مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید سلامتش از سوی سازمان غذا و دارو، مجوز ورود به کشور خواهد گرفت.

  رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: بر این اساس اگر فرآورده‌ای از نظر سازمان غذا و دارو مشکل داشته باشد، اجازه ورود به کشور نخواهد گرفت.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  شقاقل و آشنایی با خواص آن خواص پرتقال برای کودکان درد را مدیریت کنید! الکترونیکی شدن خدمات، سلامت اداری کشور را تضمین می‌کند چگونه موهای درون روییده ناحیه شرمگاهی را درمان کنیم؟ دلیل و راه درمان ریزش زیاد موی سر چگونه سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.