سنتز سوپرجاذبی برای صنایع بهداشتی با قدرت جذب ۸۰۰ برابر

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

 • سنتز سوپرجاذب

  محققان دانشگاه ارومیه موفق به سنتز سوپرجاذب با فرمولاسیون جدید شدند که عملکرد آن بسیار چشمگیر بوده و در صنایع مختلفی از جمله پزشکی، کشاورزی و فناوری‌های پیشرفته نساجی قابل استفاده است.

  به گزارش ایسنا، دکتر پیمان نجفی مقدم، عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه ارومیه با همراهی دانشجوی دکتری خود، محمد بهروزی، موفق به سنتز سوپر جاذبی شده‌اند که عملکرد آن در جهت صرفه‌جویی در مصرف و ذخیره‌سازی آب کشاورزی و کاربردهای بهداشتی بسیار مفید و قابل توجه است.

  بهروزی، این دانشجوی دکتری در خصوص عملکرد این سوپرجاذب گفت: این سوپرجاذب می‌تواند ۸۰۰ برابر وزن اولیه خود، آب را در خود جذب کند که این جذب از دقیقه نخست آغاز فرایند سنتز شروع شده و با جاسازی آن در اطراف درختان و مزارع، به مرور زمان آبی را که در خود جذب کرده و با توجه به نیاز درخت و محصول به آب، به آن پس می‌دهد.

  بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، کاربرد این سوپرجاذب همچنین در صنایع بهداشتی بسیار موثر بوده و نیاز کشور به مواد وارداتی را مرتفع می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  کاهش استرس زایمان با زایمان طبیعی در آب بودجه سلامت در سال آینده فقط ۶.۴ درصد رشد دارد/ تولیت وزارت بهداشت باید تقویت شود از رویکردهای ناکارآمد نظام سلامت تا گردش مالی میلیاردی تحقیقات ژنومیک هشدار جدی به علاقمندان ته‌دیگ سیب زمینی ذخیره خون کافی برای آمادگی ارایه خدمت در اربعین ۹ راهکار برای برطرف کردن خستگی از افتتاح اولین کتابخانه اوتیسم ایران تا بررسی خرید و فروش طرح ترافیک در شورای شهر

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.