راه‌اندازی سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی جهت مدیریت کمبودهای احتمالی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

 • دکتر مسایلی

  مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های قطب در رسیدگی و مدیریت کمبود دانشگاه‌های همجوار باید محور قرار گیرند و سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی از سوی دانشگاه‌ها راه‌اندازی شده است و با استفاده تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی از این سامانه، می‌توان کمبودهای احتمالی را مدیریت کرد.

  به گزارش ایسنا،  دکتر رضا مسائلی در نشست با معاونین غذا و دارو و مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های قطب علوم پزشکی گفت: در شرایط تحریم، تمام دانشگاه ها باید به دقت، نیاز، مصرف و تهیه تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز تابعه را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

  وی اظهار داشت: سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی برای دانشگاه ها در پورتال imed  راه اندازی شده است. با استفاده از این سامانه و به شرط ورود دقیق اطلاعات، می توان کمبودها را مدیریت کرد. در این سامانه دانشگاه های قطب می توانند نیازمندی های دانشگاه ها و مراکز خود را مشاهده و نیازمندی های دانشگاه خود را وارد کنند تا در اسرع وقت این کمبودها پیگیری و جبران شود.

  مسائلی افزود: دانشگاه های قطب در رسیدگی و مدیریت کمبود دانشگاه های همجوار باید محور قرار گیرند و همچنین جلسات قطب باید به صورت مدون با محوریت مدیریت تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی برگزار شود.

  بنابر اعلام وبدا، در ادامه این نشست مهندس محمد مهدی علاالدین، سرپرست گروه نظارت بر تامین تجهیزات پزشکی به تشرح اقدامات و برنامه‌های مدیریت تامین و پیشگیری از کمبودهای تجهیزات و ملزومات پزشکی پرداخت.

  بر اساس این گزارش تمامی دانشگاه‌ها موظف شدند میزان مصرف سال ۱۳۹۶ و نیاز سال ۱۳۹۷ خود را به صورت جزیی و دقیق برای اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال کنند تا برنامه‌ریزی لازم برای تامین با مشارکت آنها انجام شود.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بیمه رایگان روستاییان فاقد پوشش بیمه‌ای/چگونگی فعالیت سامانه "سیب" در حوزه بهداشت لزوم ادامه خدمات سلامت دولت طی سال‌های آتی/اعزام پزشکان متخصص به شهرها؛ بزودی وضعیت بحرانی مقاومت آنتی‌بیوتیکی در بیمارستان‌های مرجع/ لزوم وضع قوانین مشخص مصرف دارو حال زائران ایرانی خوب است/ ۲ زائر تا کنون فوت کرده‌اند توجه ویژه به توسعه زیرساخت‌های سلامت در مناطق زلزله زده در بودجه۹۷ توصیه های متخصص زنان به شما مشاور وزیر و رییس مرکز هماهنگی امور اقتصادی وزارت بهداشت منصوب شد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.