اظهارات غیرواقعی درباره تجهیزات دندانپزشکی/تخصیص ارز بانکی به مواد ضروری

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۲, ۱۳۹۷

 • افتتاح اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی

  مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از تخصیص ارز به مواد ضروری دندان‌پزشکی خبر داد و گفت: نحوه تقسیم ارز در حوزه سلامت به صورت سهم‌خواهی نبوده، بلکه هدف و راهبردمان این بوده که به مصرف‌کننده نهایی خدمات، ارز تخصیص یابد.

  دکتر رضا مسائلی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به برخی اظهار نظرها مبنی بر کافی نبودن تخصیص ارز دولتی برای تامین تجهیزات دندان‌پزشکی و افزایش قاچاق چمدانی این تجهیزات، گفت: در حوزه دندان‌پزشکی با اظهاراتی مواجهیم که با واقعیت فاصله دارند. باید توجه کرد که نحوه تقسیم ارز در حوزه سلامت به صورت سهم‌خواهی نبوده است و اینطور نبوده که بخواهیم تقسیم‌بندی کنیم که به هر حوزه چقدر ارز دهیم، بلکه هدف و راهبردمان این بوده که به مصرف‌کننده نهایی خدمات، ارز تخصیص یابد تا گیرندگان خدمات دچار مشکل نشوند. بر همین اساس به ملزومات ضروری از جمله مواد دندان‌پزشکی ضروری هم ارز اختصاص داده‌ایم.

  وی با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره تخصیص ارز در حوزه تجهیزات پزشکی با مشورت انجمن‌ها و اعضای هیات‌علمی بوده است، افزود: بنابراین در حوزه دندان‌پزشکی هم به مواد داندان‌پزشکی ضروری که برای ترمیم‌های رایج دندان‌پزشکی است، ارز بانکی تعلق می‌گیرد؛  البته فقط برای مواد دندان‌پزشکی و نه دستگاه‌ها. زیرا طبق مصوبه دولت فقط به ملزومات ضروری پزشکی، ارز تعلق می‌گیرد.

  مسائلی تاکید کرد: در زمینه پیشگیری از قاچاق در حوزه تجهیزات پزشکی هم از ابتدای سال بحث برچسب اصالت کالاها را در حوزه دندان‌پزشکی، آزمایشگاهی، ارتوپدی، ‌زنان و زایمان و تجهیزات پزشکی خانگی اجرا کردیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از رویکردهای ناکارآمد نظام سلامت تا گردش مالی میلیاردی تحقیقات ژنومیک آیا گوشت مرغ لاغر می کند؟ ویدئو / اعتراض دانشجویان به «اشتباه» دانشگاه آزاد ابلاغیه وزارت بهداشت درباره کاهش "اشتباه دارو پزشکی" بیماران مبتلا به صرع مصرف دارو را خودسرانه قطع نکنند نشانه های سرطان کبد چیست؟ علل افزایش مصرف دخانیات در زنان/ترفند سیگارهای "اسلیم"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.