اظهارات غیرواقعی درباره تجهیزات دندانپزشکی/تخصیص ارز بانکی به مواد ضروری

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۲, ۱۳۹۷

 • افتتاح اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی

  مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از تخصیص ارز به مواد ضروری دندان‌پزشکی خبر داد و گفت: نحوه تقسیم ارز در حوزه سلامت به صورت سهم‌خواهی نبوده، بلکه هدف و راهبردمان این بوده که به مصرف‌کننده نهایی خدمات، ارز تخصیص یابد.

  دکتر رضا مسائلی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به برخی اظهار نظرها مبنی بر کافی نبودن تخصیص ارز دولتی برای تامین تجهیزات دندان‌پزشکی و افزایش قاچاق چمدانی این تجهیزات، گفت: در حوزه دندان‌پزشکی با اظهاراتی مواجهیم که با واقعیت فاصله دارند. باید توجه کرد که نحوه تقسیم ارز در حوزه سلامت به صورت سهم‌خواهی نبوده است و اینطور نبوده که بخواهیم تقسیم‌بندی کنیم که به هر حوزه چقدر ارز دهیم، بلکه هدف و راهبردمان این بوده که به مصرف‌کننده نهایی خدمات، ارز تخصیص یابد تا گیرندگان خدمات دچار مشکل نشوند. بر همین اساس به ملزومات ضروری از جمله مواد دندان‌پزشکی ضروری هم ارز اختصاص داده‌ایم.

  وی با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره تخصیص ارز در حوزه تجهیزات پزشکی با مشورت انجمن‌ها و اعضای هیات‌علمی بوده است، افزود: بنابراین در حوزه دندان‌پزشکی هم به مواد داندان‌پزشکی ضروری که برای ترمیم‌های رایج دندان‌پزشکی است، ارز بانکی تعلق می‌گیرد؛  البته فقط برای مواد دندان‌پزشکی و نه دستگاه‌ها. زیرا طبق مصوبه دولت فقط به ملزومات ضروری پزشکی، ارز تعلق می‌گیرد.

  مسائلی تاکید کرد: در زمینه پیشگیری از قاچاق در حوزه تجهیزات پزشکی هم از ابتدای سال بحث برچسب اصالت کالاها را در حوزه دندان‌پزشکی، آزمایشگاهی، ارتوپدی، ‌زنان و زایمان و تجهیزات پزشکی خانگی اجرا کردیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  توجه ویژه به توسعه زیرساخت‌های سلامت در مناطق زلزله زده در بودجه۹۷ تاثیرات پورنوگرافی بر مغز انسان مصرف افراطی لبنیات سنتی در کشور/ هشدار وزارت بهداشت درباره "تب مالت" لزوم ریشه‌یابی مشکلات داروسازی/ضرورت تدوین سند توسعه اشتغال داروسازان با خروج آمریکا از برجام کمبودی در تجهیزات پزشکی رخ نمی‌دهد/تحریم‌های سخت‌تری را تجربه کرده‌ایم برای جلوگیری از سفید شدن مو چه بخوریم؟ آغاز توزیع کارت آزمون استخدامی پزشکان متخصص از فردا

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.