تصمیم‌گیران، "سلامت" را اصلی مهم بدانند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۱, ۱۳۹۷

 • وزارت بهداشت

  معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت گفت: تصمیم‌گیران در سیاست‌هایشان باید سلامت را به عنوان یک اصل اصلی بدانند.

  به گزارش ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست در پانل پاسخگویی اجتماعی در کارگاه کشوری مولفه های اجتماعی سلامت در سازمان ها گفت: برای پاسخگویی اجتماعی به سطوح  حساس کردن، پیدا کردن سوالات، پاسخ گفتن به سوالات و اجرایی کردن پاسخ‌ها باید توجه کرد.

   وی با تاکید بر اینکه حساس سازی جامعه و مسوولان ضرورت پاسخگویی اجتماعی است گفت: در سطح دوم پاسخگویی اجتماعی که پیدا کردن سوالات است، متاسفانه اکثر اوقات به بیراهه می‌رویم و با روش‌های کلاسیک نیازسنجی می‌کنیم.

   معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت افزود: بسیاری از معضلات اجتماعی در لایحه‌های سطحی نیستند و لایحه‌های عمیق در نیاز سنجی کلاسیک دیده نمی‌شود.

   حق دوست اضافه کرد: راه حل‌های جواب مشکلات اجتماعی نباید کتابی باشد و این را باید بپذیریم و مراکز SDH باید طرحی نو در این زمینه داشته باشند.

  به گزارش ایسنا، کارگاه کشوری مولفه‌های اجتماعی سلامت در سازمان‌ها منطبق بر جشنواره ملی تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت تا ۲۲ شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه دارد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  از دستگیری فراخوان‌ دهندگان اعتصاب تا جان‌هایی که با الکل می‌پرد موسیقی کلاسیک و فشار خون پیشگیری از سکته مغزی تعامل مثبت وزارت بهداشت و گمرک در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی وزیر بهداشت چند مرکز درمانی را افتتاح کرد خواص و مضرات ترب سفید درخواست مهم سازمان بیمه سلامت برای تامین مالی"خاص" شدن ۳ بیماری جدید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.