برخورد با پزشکان متخلف نباید رسانه‌ای شود

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

 • علیرضا آوایی

  وزیر دادگستری در حاشیه صبحانه کاری با وزیر بهداشت بر همراهی، همفکری و درک مشترک میان دستگاه‌ها و سازمان‌ها، تاکید کرد و گفت: خوشبختانه وزارت بهداشت و وزارت دادگستری در مورد مسائلی که سلامت مردم را تهدید می‌کند، درک مشترک دارند، لذا در جلسه‌ای که به منظور تسریع و تسهیل بررسی این موضوعات برگزار شد، تصمیم گرفته شد که کمیته‌ای مشترک میان وزارت بهداشت و وزارت دادگستری در راستای حفظ حقوق مردم در حوزه سلامت و برخورد با متخلفین احتمالی این حوزه تشکیل شود.

  به گزارش ایسنا، سید علیرضا آوایی با بیان این مطلب، افزود: از آنجا که جامعه پزشکی قشری وسیع و فرهیخته هستند، در صورت بروز تخلف در این جامعه نباید برخورد با آنها رسانه‌ای شود؛ چرا که مردم به جامعه پزشکی اعتماد دارند و ممکن است بر اثر انعکاس تخلفات جزیی در حوزه سلامت، اعتماد مردم خدشه دار می شود.

  آوایی با تاکید بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت های قانون در برخورد با تخلفات، اظهار داشت: در صورت قضاوت درست و با سیاستگذاری های مشترک بین وزارت بهداشت و دادگستری می توانیم در مسیر درستی قرار گیریم و اقدامات موثری انجام دهیم.

  وزیر دادگستری در ادامه با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی اختیارات مناسبی دارد، تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی سرعت عمل بیشتری دارد، بنابراین می توانیم از طریق این سازمان به مطالبات و رسیدگی ها سرعت دهیم؛ چراکه تاخیر در صدور حکم متخلفان، تاثیری در کاهش جرائم ندارد.

  آوایی در پایان تاکید کرد: مجازات باید بازدارنده باشد. همچنین باید فهم و درک مشترکی میان دستگاه های دولتی وجود داشته باشد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  سالی چند ایرانی به دلیل هزینه‌های سلامت "فقیر" می‌شوند؟ مقابله با آنفلوانزا تنها در یک روز کمبود ویتامین چه علائمی دارد؟ وزیر بهداشت شهروند افتخاری زنجان شد تشخیص قارچهای سمی حتی برای قارچ شناسان امر دشواریست علائم مشکلات روحی و روانی معاینه چشم جورکش توسط وزیر بهداشت در اصفهان

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.