مشکلات پزشکان انگلیسیِ مبتلا به اختلالات روان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۸, ۱۳۹۷

 • پزشک دکتر انگلیس خودکشی شغل افسردگی

  کارشناسان می‌گویند: نگرانی‌هایی مبنی بر عدم دسترسیِ آسان پزشکان انگلیسی به کمک‌ها و خدمات درمانی و مراقبتی در حوزه سلامت روان وجود دارد.

  به گزارش ایسنا، بیماران در انگلیس برای دریافت مراقبت‌های سلامت روان به پزشکان متوسل می‌شوند اما زمانی که این پزشکان خود به چنین خدمات و مراقبت‌هایی نیاز دارند برای دریافت و دسترسی به آن با مشکلاتی روبرو می‌شوند.

  در سال ۲۰۱۶ یک پزشک تازه کار ۲۶ ساله انگلیسی هنگام کار در بخش اطفال دچار حمله پانیک شده و ۲۴ ساعت بعد دست به خودکشی زد. مادر این پزشک جوان معتقد است این خودکشی نتیجه افسردگی است که دخترش در گذشته به آن دچار بوده و اختلال دوقطبی نیز در او تشخیص داده شده بود. او پیش‌تر به دنبال خدمات مراقبتیِ سلامت روان بوده که بتواند مشکل او را در قالب یک پزشک درک کرده و آن را محرمانه نگه دارد.

  گزارش‌ها حاکیست وضعیت سلامت در انگلیس به طور کلی رو به افول است. به طوری که طبق آمارهای اداره ملی آمارِ این کشور بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی ۴۳۰ پزشک خودکشی کرده‌اند.

  مدیر مرکز تخصصی سلامت پزشکان در “سرویس سلامت همگانی انگلیس” با بیان این که پزشکان در معرض خطر بسیار بالای بیماری های روانی هستند، نرخ خودکشی پزشکان زن انگلیسی را در مقایسه با عموم مردم این کشور چهار برابر اعلام کرد.

  بنابر گزارش بی‌بی‌سی، طی ۱۰ سال این مرکز به بیش از ۵۰۰۰ پزشک که بیش از دو سوم آن‌ها زن بوده‌اند خدمات‌رسانی کرده و میانگین سنی آنها از ۵۱.۶ به ۳۸.۹ سال کاهش یافته است. اما تنها پزشکان لندنی امکان مراجعه مستقیم به این مرکز را داشته و دیگر پزشکان باید از طریق هیئت بالینی محلی (CCG) از این خدمات بهره‌مند شوند که همین امر باعث فاش شدن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها می‌شود. این عدم محرمانه بودن اطلاعات پزشکی و تابو ماندن مشکلات سلامت روانِ پزشکان از معضلات اصلی در این زمینه است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  انتقاد از «حلقه دوم طرح ترافیک» ۷ علت بوی بد بدن و درمان آن تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از احتکار دارو/ فراخوان خروج ۲۲۰ قلم دارو از انحصار واردات تکلیف بلدیه روشن شد برای درمان افسردگی چه بخوریم؟ غذاهای مخصوص پاکسازی رگهای خونی مصرف مواد دخانی بر ژنتیک نسل‌های بعد تاثیر دارد

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.