تأثیر تغییر فصل بر تشدید علائم زوال عقل

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۷, ۱۳۹۷

 • زمستان و زوال عقل فارن

  محققان در یک مطالعه دریافتند: تغییر فصل تأثیر چشمگیری بر قدرت شناختی افراد مسن دارد.

  به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که زمستان می‌تواند موجب کاهش قابل توجه در توانایی ذهنی شود. همچنین نتایج برخی مطالعات دیگر حاکی از آن است شروع علائم مربوط به بیماری شیزوفرنی از فصل زمستان آغاز می‌شود و تغییرات فصلی می‌تواند بر عملکرد حافظه و قدرت تمرکز افراد تاثیر بگذارد.

  به تازگی گروهی از محققان کانادایی به تاثیر تغییر فصل بر بیماری آلزایمر پرداخته و اظهار داشتند: درصورتیکه علائم این بیماری در طول سال نوسان داشته باشد، می‌تواند در تشخیص و کنترل این بیماری نقش حائز اهمیت داشته باشد.

  محققان به منظور فهم تاثیر فصل بر زوال عقل به بررسی اطلاعات ۳۳۵۳ فرد مسن در آمریکا، کانادا و فرانسه پرداختند که گروهی از این افراد به بیماری آلزایمر مبتلا بودند.

  محققان با انجام آزمایشاتی و بررسی اطلاعات بدست آمده دریافتند: میانگین عملکرد شناختی در فصل تابستان و پاییز نسبت به زمستان و بهار بهتر است.

  به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، علاوه بر این، محققان کانادایی مشاهده کردند که در فصل زمستان و بهار احتمال مشاهده علائم مربوط به زوال عقل و اختلال شناختی نسبت به دو فصل تابستان یا پاییز بیشتر است. در حقیقت، در ماه‌های سردتر سال تشخیص علائم این بیماری در شرکت کنندگان ۳۱ درصد بیشتر بوده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  روش‌های طبیعی برای درمان اضطراب با ۵ کرم طبیعی پوست آشنا شوید! علت خروج داروهای "سوپرمارکتی" از شمول بیمه وقتی برادرم را به بیمارستان رساندند برق بیمارستان قطع بود شیردهی خطر ابتلا به دیابت را در زنان کاهش می‌دهد نشانه های قبل از خودکشی چای سبز چه خاصیتی دارد؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.