هشدار شیوع باکتری‌های مقاوم به دارو در بیمارستان‌های سراسر جهان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۴, ۱۳۹۷

 • باکتری

  متخصصان استرالیایی در یک مطالعه جدید نسبت به گسترش باکتری‌های مقاوم در برابر دارو در بیمارستان‌های سراسر جهان هشدار دادند.

  به گزارش ایسنا، این گروه از محققان استرالیایی نسبت به مقاومت باکتریایی به تمام انواع آنتی‌ بیوتیک‌های شناخته شده در محیط‌های بیمارستانی هشدار دادند که می‌تواند عاملی برای عفونت‌های شدید با حتی مرگ بیمار شود.

  محققان استرالیایی سه نوع باکتری مقاوم به دارو را در نمونه‌های بدست آمده از ۱۰ کشور از جمله کشورهای اروپایی کشف کردند.

  یکی از محققان این مطالعه گفت: ابتدا با انجام نمونه‌گیری از استرالیا شروع کردیم اما در یک بررسی جهانی دریافتیم که این مشکل در بسیاری از کشورها و موسسات وجود دارد.

  این باکتری که با عنوان استافیلوکوک اپیدرمیدیس شناخته شده با استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلینِ کشنده‌تر مرتبط است.

  این باکتری به طور طبیعی روی پوست انسان وجود دارد و بیشتر افراد مسن و بیمارانی که از سوند استفاده می‌کنند یا تحت جراحی تعویض مفصل قرار گرفته‌اند دچار آن می‌شوند. این باکتری می‌تواند کشنده باشد و معمولا بیماران بدحال در بیمارستان به آن دچار می‌شوند و ریشه‌کن کردن آن سخت است.

  به گزارش ژاپن تودی، در این بررسی صدها گونه از استافیلوکوک اپیدرمیدیس از ۸۷ بیمارستان جهان مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد برخی از گونه‌های این باکتری تغییرات کوچکی را در DNA خود ایجاد کرده که باعث می‌شود در برابر دو آنتی بیوتیک رایج مقاوم شوند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  "سلامت"، "اجتماعی" می‌شود + جزییات مواد غذایی که باعث کاهش فشار خون می شود به کدام‌ یک مبتلا هستید: افسردگی یا افسرده‌حالی؟ چگونه از ابتلا به آنفولانزا پیشگیری کنیم؟ علل درد سمت راست قفسه سينه بررسی مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت وزیر کشور درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.