خدمت‌رسانی همه‌جانبه در نظام سلامت با حضور بهورزان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۲, ۱۳۹۷

 • دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت

  معاون بهداشت وزارت بهداشت در پیامی به مناسبت روز بهورز گفت: روح خدمات مراقبت‌های اولیه بهداشتی درمانی در نظام شبکه در محیطی‌ترین سطح ارائه خدمات آن نهفته است؛ در خانه‌های بهداشت، همان جایی که توسط بهورزان اداره می‌شود.

  به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی با بیان این که دوازدهم شهریور یادآور تلاش زنان و مردانی است که در دوردست‌ترین مراکز بهداشتی کشورمان در حال خدمت رسانی به آحاد ملت هستند، افزود: حقیقتا تجسم خدمت رسانی عمیق و همه جانبه در نظام سلامت میهن عزیزمان با حضور بهورزان تبلور یافته است.

  وی در ادامه افزود: روح خدمات مراقبت‌های اولیه بهداشتی و درمانی در نظام شبکه در محیطی‌ترین سطح ارائه خدمات آن نهفته است، در خانه‌های بهداشت، همان جایی که توسط بهورزان اداره می‌شود.  

  معاون بهداشت وزارت بهداشت در این پیام گفت: بهورزان انسان‌های پاک برخاسته از نهاد روستا هستند که سال‌های متمادی از عمر خود را مصروف خدمت به طیف وسیعی از گروه‌های هدف و در معرض خطر اجتماع می‌نمایند؛ خدماتی اساسی و به گستردگی سلامت جسم، روان و روح و در تمامی ابعاد پیشگیری.

  وی در این پیام گفت: امروزه با تغییر الگوی بیماری‌ها در کشورمان و ظهور بیماری‌های بازپدید و نوپدید نه تنها از نیاز نظام سلامت به این نیروهای توانمند کاسته نشده، بلکه بر نقش آنان در گذار از این مرحله تاکید می‌شود. هم اینک بهورزان در کنار سایر نیروهای ارائه دهنده خدمات در شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور در مسیر کنترل و مدیریت بیماری‌های غیرواگیر و عوامل خطر آن نقش بسزایی دارند.

  بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت، رییسی در پایان این پیام با بیان اینکه روز بهورز فرصت مغتنمی برای بازگویی و مرور سال‌ها تجربه نظام سلامت است که جملگی آن در قامت روشن و سرافراز بهورزان تبلور یافته، گفت: این روز را به خواهران و برادران عزیز بهورز تبریک و تهنیت می‌گویم و برای همه آنها آرزوی سلامتی و سعادتمندی دارم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  راه درمان حمله های اضطرابی برنامه افزایش وزن با بدنسازی و تغذیه در یک ماه عادت های لاغر کننده و تناسب اندام در مواجهه با سوختگی‌های چهارشنبه‌سوری چه کنیم؟ بستری ۵۴ مجروح حادثه تروریستی اهواز در بیمارستان‌ها گیاهان دارویی مفید برای دیابتی ها از وضعیت مبهم کارگران بازار در فصل سرد تا تعیین راه‌های اضطراری تهران در زلزله

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.