10 راه برای افزایش انرژی بدن

 • دسته بندی : انرژی, زناشویی, سلامت
 • تاریخ : اسفند ۱۴, ۱۳۹۶
 • 10 راه برای افزایش انرژی بدن

   

  همه ما با کاهش انرژی که در طول روز رخ می دهد آشنا هستیم. در چنین شرایطی ممکن است تمرکز کردن بر روی وظایفتان کمی دشوار باشد و به تدریج سطح نا امید و خستگی تان افزایش پیدا کند و حتی با چالش های ساده هم نتوانید دست و پنجه نرم کنید. در این مقاله سعی می کنیم ۱۰ روش برای افزایش انرژی را با هم مرور کنیم.

  مصرف منیزیم خود را افزایش دهید: داشتن یک رژیم غذایی متعادل شما را مطمئن می سازد ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز وارد بدن می شود. اما اگر احساس خستگی زیادی دارید ممکن است با کمبود منیزیم روبرو شده باشید. این ماده معدنی برای بیش از ۳۰۰ واکنش بیوشیمیایی لازم و ضروری است. مقدار مصرف مورد نیاز از منیزیم در هر روز حدود ۳۰۰ میلی گرم برای زنان و ۳۵۰ میلی گرم برای مردان است. می توانید کمی بادام، بادام هندی یا فندق را در رژیم غذایی خود بگنجانید. مصرف غلات سبوس دار و ماهی را افزایش دهید.

  فعالیت بدنی خود را افزایش دهید: با اینکه بیشتر افراد بر این باورند حرکت کردن و داشتن فعالیت فیزیکی باعث خستگی بیشتر می شود اما اینکار می تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد.

  چرت بزنید: محققان نشان داده اند که اضافه بار اطلاعاتی و فشار آوردن بر روی مغز می تواند باعث کاهش سطح انرژی شود. یک چرت ۶۰ دقیقه ای در طول روز یا حتی کمتر از آن می تواند به بازیابی انرژی کمک کند

  مصرف صبحانه را فراموش نکنید: افرادی که صبحانه مصرف می کنند نسبت به سایرین سطح انرژی بهتری دارند.

  سطح استرس خود را کمتر کنید و با خشم مبارزه نمایید: یکی از گزینه های کاهش دهنده انرژی استرس است. استرس نتیجه اضطراب است و اضطراب کل انرژی بدن را تخلیه می کند. خشمگین بودن نیز می تواند باعث کاهش سطح انرژی شما شود. فعالیت های آرام سازی را مدنظر قرار دهید و ورزش کنید. به موسیقی گوش دهید، کتاب بخوانید یا حتی با دوستان خود صحبت کنید

  آب بیشتری بنوشید و از الکل دوری کنید: برخی از اوقات دهیدراسیون بدن نیز می تواند باعث ایجاد حس خستگی در افراد شود. به همین خاطر باید در طول روز آب کافی بنوشید. این موضوع حتی برای افزایش انرژی بعد از تمرین ورزشی نیز مهم است. از مصرف الکل نیز دوری کنید زیرا باعث اختلال در خواب می شود.

  تا جایی که می توانید غلات سبوس دار بیشتر و قند کمتری مصرف کنید: برای داشتن سطح انرژی ثابت، تعادلی در قند خون خود ایجاد نمایید. زمانی که مواد شیرین مصرف می کنید قند خون افزایش می یابد و باعث بیشتر شدن انرژی می شود. اما همین موضوع با افت قند خون و در نهایت کاهش انرژی همراه است. اگر غلات سبوس دار بخورید می توانید انرژی ثابت و متعادلی در طول روز داشته باشید

  میان وعده خوبی بخورید: یک میان وعده خوب می تواند انرژی زیادی برای بدن فراهم آورد. بهتر است پروتئین، کمی چربی و فیبر را با هم ترکیب کنید.

  قهوه لاته درست کنید: این قهوه ترکیبی از قهوه اسپرسو با شیر است. شیر موجود در این نوشیدنی به یک نوشیدنی پروتئین دار تبدیل می شود و می تواند علاوه بر انرژی، سطح کلسیم مورد نیاز را هم فراهم کند.

  عملکرد تیروئید و تعداد کل گلبول های قرمز خود را بسنجید: کم خونی نیز می تواند باعث کاهش انرژی شود. عملکرد نادرست غده تیروئید می تواند در این شرایط دخیل باشد.

   

  منبع: webmd

 • 0
 • مطالب مرتبط

  درمان استرس با دکتر اوز چگونه میل به خوردن شیرینی را کاهش دهیم؟ آسیب چارلی هورس چیست؟ برای تقویت استخوان چه بخوریم؟ زور واردکنندگان روغن پالم چربید یا مسئولان فراموش کردند؟! این گیاهان را با این داروها نخورید رابطه عشق و خودخواهی (ویدئو)

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.