کنترل دیابت با کاهش مصرف گوشت

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۱۰, ۱۳۹۷

 • دیابت

  محققان معتقدند: کاهش مصرف گوشت می‌تواند در کنترل علائم دیابت موثر باشد.

  به گزارش ایسنا، محققان آمریکایی بار دیگر در تایید خواص رژیم‌های غذایی گیاهی برای سلامت، اظهار داشتند: در مبتلایان به دیابت کاهش مصرف گوشت می‌تواند به کنترل گلوکز خون و حفظ سلامتی کمک کند.

  دیابت نوع دو از جمله بیماری‌هایی است که می‌توان تاثیرات منفی ناشی از آن را با مصرف دارو و تغییر در سبک زندگی تا حدودی تعدیل کرد. هرچند بدون کنترل صحیح پیامدهای جدی متوجه بیمار می‌شود. به طور مثال، دیابت خطر بیماری قلبی، نارسایی کلیوی و از دست دادن قدرت بینایی را افزایش می‌دهد.

  دیابت علاوه بر تاثیرات روی سلامت جسم می‌تواند با پیامدهای جدی روانی نیز همراه باشد. خطر ابتلا به افسردگی در میان مبتلایان به دیابت نوع دو، تقریبا دو برابر بیش از عموم مردم است.

  در این بررسی، گروهی از محققان به منظور فهم تاثیر کاهش مصرف فرآورده‌های گوشتی در کنترل گلوکز خون و بهبود وضعیت جسمی به تحلیل اطلاعات بدست آمده در مطالعات موجود پرداختند.

  به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، شواهد علمی وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف مقدار قابل توجهی از گوشت قرمز خطر ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش می‌دهد. همچنین، رژیم‌های غذایی سرشار از سبزیجات، میوه‌ها، خشکبار و دانه‌ها که حاوی مقدار کمی از گوشت هستند می‌توانند خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهند. درنتیجه، به گفته محققان، رژیم غذایی گیاهی می‌تواند بهترین گزینه در پیشگیری و کنترل دیابت باشد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  کاهش چهار درصدی بودجه بیمه سلامت نسبت به سال ۹۶ عوامل ریزش موی سر در مردان پیش‌بینی چاقی با بررسی باکتری دهان کودکان تغذیه مناسب مادران شیرده آبیاری ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی با فاضلاب/معرفی ۲۱۱ مورد تخلف به دستگاه قضا چشمه آبگرم «شوط»، ظرفیتی بی‌نظیر برای جذب گردشگر سلامت سرطان‌، گران‌ترین بیماری دنیا/لزوم جلوگیری از هزینه‌های تشخیصی غیرضرور

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.