کمک‌های خیرین سلامت باید به سمت اقدامات پیشگیرانه هدایت شوند

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۲۶, ۱۳۹۷

 • عمل اهدا عضو «اميرعلی دهيش‌سواری» نوزاد یک و نیم ساله در بیمارستان گلستان اهواز

  قائم‌مقام معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بعد از انقلاب اسلامی دو انقلاب بزرگ دیگر در حوزه بهداشت و درمان کشور رخ‌داده است.

  به گزارش ایسنا، دکتر فرشاد در آیین کلنگ زنی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی خیرساز دلفان عنوان کرد: از حدود سال ۱۳۶۰ انقلاب مبارزه با بیماری‌های واگیر شکل گرفت و این بیماری‌ها کنترل و بسیاری از آن‌ها به‌طورکلی ریشه‌کن شدند.

  وی تأکید کرد: این دستاورد نتیجه‌ اجرای درست و صحیح نظام خدمات سلامت (PHC) بود.

  وی انقلاب دوم در حوزه سلامت را از سال ۱۳۹۳ و شروع طرح تحول نظام سلامت قلمداد کرد.

  این مسئول ادامه داد: از این سال تاکنون حدود ۲۷ هزار تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های کشور اضافه شد و سرانه‌ هر تخت به ازای ۱۰۰۰ نفر از ۰.۵ به ۱.۲ رساند.

  قائم‌مقام معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای رساندن این شاخص به ۱.۶ باید ۴۳ هزار تخت دیگر ایجاد شود که برای این کار ضرورت بهره‌مندی از کمک و ظرفیت خیرین سلامت بسیار ضروری و مهم است.

  فرشاد همچنین راه‌اندازی بخش خیرین سلامت و به دنبال آن معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت را یک اقدام بسیار بزرگ قلمداد کرد و گفت: از زمان راه‌اندازی این بخش‌ها بیش از ۱۷۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار از بخش خیرین سلامت جذب‌شده که کمتر از یک انقلاب بزرگ دیگر در حوزه‌ی سلامت نیست.

  وی افزود: شروع به خدمت ۹۰۰ موسسه خیریه سلامت و ۲۴۰ گروه جهادی را نیز باید به این آمار بیفزاییم.

  قائم‌مقام معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه از اقدام بزرگ خیر سلامت خواهشی فرد تشکر کرد و گفت: خوشبختانه امثال آقای خواهشی فرد در کشور کم نیستند و فقط باید آن‌ها را جذب و فعالیتشان را هدایت کنیم.

  فرشاد تأکید کرد: باید کمک خیرین سلامت و کارهای تأثیر گذارشان را به سمت اقدامات پیشگیرانه هدایت کنیم.

  وی عنوان کرد: اگر بتوانیم از این ظرفیت خیرین در جهت برنامه‌های بهداشت و پیشگیری کمک بگیریم، مشکلات عمده‌ای از درمان کشور در آینده مرتفع خواهند شد.

  وی تأکید کرد: در تأمین سلامت جامعه تمامی دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه دستگاه‌هایی مانند جهاد کشاورزی که با سلامت مردم ارتباط دارند، در کنار مردم باید مداخله داشته باشند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  مزیت‌های گردشگری سلامت ایران را به دنیا بشناسانیم/اقتصاد تک محصولی شکست خورده است علائم افسردگی کودکان چیست؟ آشنایی با خواص بی نظیر انجیر سیاه بازنگری در ساختار سازمانی سازمان بیمه سلامت ایران ۳۳ مبتلا به تب کریمه کنگو طی امسال/استقرار تیم وزارت بهداشت در ثلاث باباجانی مضرات مصرف چای داغ برای برخی افراد خواص برنج چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.