کمپین واکسیناسیون اهداکنندگان مستمر خون علیه هپاتیت "بی"

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۴, ۱۳۹۷

 • مديرعامل سازمان انتقال خون در ايسنا

  مدیرعامل سازمان انتقال خون از اجرای کمپین بسیج همگانی برای واکسیناسیون اهداکنندگان مستمر خون علیه هپاتیت B خبر داد و گفت: جمعیت هدف برای این کمپین همگانی، گروه سنی ۲۹ سال به بالا هستند.

  دکتر علی اکبر پور فتح الله در گفت‌وگو با ایسنا، از ابلاغ دستورالعمل فاز اول اجرای بسیج همگانی برای واکسیناسیون اهداکنندگان مستمر خون علیه هپاتیت B خبر داد و گفت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که میان سازمان انتقال خون ایران و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت منعقد شده، قرار است در راستای رسیدن به خطر صفر انتقال بیماری‌های قابل انتقال از طریق خون و فراورده‌های خونی،  واکسیناسیون اهدا کنندگان مستمر خون علیه عفونت هپاتیت B انجام شود.

  وی با بیان اینکه جمعیت هدف برای این کمپین همگانی اهدا کنندگان مستمر گروه سنی ۲۹ سال به بالا هستند، گفت: در فاز اول قرار است این کمپین همگانی طی پنج ماه از تاریخ اول مهرماه سال جاری تا ابتدای اسفندماه سال ۹۷ اجرا شود. در این زمینه به مراکز مختلف انتقال خون تاکید کرده‌ایم که با تکریم اهدا کنندگان در تمام ساعات کاری مراکز خدمات واکسیناسیون را ارائه دهند. همچنین تهیه و تدارک واکسن مورد نیاز، پاسخگویی مناسب و دسترسی اهداکنندگان به مراکز نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

  مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ادامه داد: در این طرح ادارات کل انتقال خون با هماهنگی معاونت بهداشتی مناطق خود، افرادی را که برای اهدای خون مراجعه‌ می‌کنند، اما نتایج آزمایش‌های غربالگری‌شان در زمینه عفونت‌های HIV و هپاتیت‌های ویروسی B و C مثبت است، ‌ از طریق کلینیک‌های پیگیری، به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری منطقه ارجاع می‌دهند تا علاوه بر تشخیص قطعی بیماری‌شان، اقدامات درمانی لازم هم برایشان انجام شود.

  وی با تاکید بر ضرورت تکریم اهدا کنندگان مستمر در طی این برنامه، گفت: در عین حال کارتی با عنوان کارت واکسیناسیون، ویژه اهدا کنندگان مستمر خون طراحی شده که پس از انجام واکسیناسیون به اهداکنندگان گروه هدف در ادارات کل انتقال خون سراسر کشور ارائه می‌شود. همچنین بعد از پایان کار این کمپین، ارزیابی‌های لازم برای بررسی نتایج این اقدام در سطح استان‌ها انجام خواهد شد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بی‌پولی سیستماتیک "سلامت" و "وضع وخیم دارو" ۲۸تن؛ کاندید شهرداری پایتخت/ضرورت اعلام نتیجه برخورد با مامور متخلف گشت ارشاد درمان استرس با دکتر اوز طرز تهیه بخور برای درمان سرفه و گرفتگی گلو با مصرف سبزیجات برگ‌دار از زوال عقلی پیشگیری کنید ظرفیت ۷میلیون دلاری گردشگری سلامت در ایران/ فعالیت دلالان بیمار در خاک عراق کم کاری تروئید چه پیامدهایی دارد؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.