کدام داروها ارز دولتی نمی‌گیرند؟

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۱۹, ۱۳۹۷

 • ارز دارو

  مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو با بیان اینکه همه داروها در لیست کالاهای گروه اول سلامت قرار می‌گیرند، گفت: طبق صحبت‌های انجام شده فقط دو حوزه بسته‌بندی دارو و احتمالا یکسری از اقلام دارویی که تولید محصول نهایی‌شان به میزان کافی در کشور وجود دارد، از فهرست دریافت ارز دولتی خارج خواهد شد.

  دکتر علی‌اکبر برندگی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره داروهایی که در لیست کالاهای گروه اول سلامت قرار می‌گیرند و به آنها ارز دولتی اختصاص خواهد یافت، گفت: لیست داروهایی که جزو کالاهای گروه اول سلامت هستند، شامل همه مواد اولیه و محصول نهایی داروها است.

  وی افزود: طبق بررسی‌ها و صحبت‌های انجام شده فقط دو حوزه بسته‌بندی دارو و احتمالا یکسری از اقلام دارویی که تولید محصول نهایی‌شان به میزان کافی در کشور وجود دارد از فهرست دریافت ارز دولتی خارج خواهند شد که البته هنوز در حال بررسی آن هستیم.

  مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: البته هنوز تعداد کالاهای گروه اولی که در حوزه دارویی، ارز دولتی دریافت نمی‌کنند، مشخص نیست و در حال نهایی کردن آنها هستیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تولید کرم آرایشی بهداشتی از روغن زالو تشخیص زردی نوزادان و اختلالات کبدی در کمتر از ۱۰ دقیقه با راهکار محققان کشور تحقیق درباره درمان با هنر مزایای سرکه سیب برای لاغری ویدئو / پرمصرف‌ترین مواد مخدر و عوارض آنها ویدئو / با این روش‌ها گرمایش زمین را به تعویق بیندازید کدام آزمایش نیاز به "ناشتا بودن" دارد؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.