کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با خواب منظم

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۱۷, ۱۳۹۷

 • خواب

  یک مطالعه جدید نشان می‌دهد سحرخیزی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را در زنان کاهش دهد.

  به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه نظم خواب به وضوح برای سلامتی اهمیت بسیاری دارد، محققان اخیراً مطالعه‌ای را برای بررسی تاثیر خواب بر خطر ابتلا به سرطان پستان انجام داده اند.

  در این مطالعه که توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه “بریستول” انگلیس به عنوان بخشی از برنامه سرطان شناسی این کشور صورت گرفته، داده های مربوط به بیش از ۳۸۵ هزار  زن مورد بررسی قرار گرفته است.

  محققان با بررسی داده های ژنتیکی و اولویت این زنان نسبت به سحرخیزی یا شب زنده داری، مدت خواب و بی خوابی در آنها دریافتند نظم خواب افراد بر خطر ابتلا به سرطان پستان در آنها تاثیر می گذارد.

  تمرکز محققان در این مطالعه بر بررسی ژن هایی بود که با عوامل مشخص در خواب از جمله ترجیح افراد به سحرخیزی و شب‌زنده‌داری، مدت زمان خواب و بی خوابی ارتباط دارند.

  تجزیه و تحلیل این داده ها نشان داد زنانی که سحرخیزی را ترجیح می‌دهند ۴۰ درصد کمتر از زنانی که شب زنده دار هستند به سرطان پستان مبتلا می‌شوند. همچنین نتایج این مطالعه حاکی از آن است که زنانی که هر شب بیش از هفت تا هشت ساعت می خوابند با خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پستان مواجه‌اند. به طوری که هر ساعت خواب اضافه شبانه این خطر را تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.

  به گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، محققان اعلام کردند هنوز تحقیقات بیشتری برای درک تاثیر تغییر الگوهای خواب بر کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان نیاز است اما یافته های مطالعه اخیر بینش جدیدی را درباره اهمیت خواب بر سلامت افراد ارائه داده است.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  تاثیر روزه‌داری بر سلامت بدن آیا نخود فرنگی چاق کننده است؟ حذف احساس تلخی و شیرینی در موش‌ها! تجمع کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج مقابل استانداری البرز هیپنوتیزم؛ تمرکز عالی فکر هشدار دوباره وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف شیر و لبنیات علت خارش پوست سر و شوره چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.