پیام تسلیت وزیر بهداشت در پی درگذشت «کیوان مزدا»، جراح نیکوکار

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مهر ۱۲, ۱۳۹۷

 • photo_2018-10-04_18-50-53.jpg

  سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – در پی درگذشت دکتر کیوان مزدا، پزشک و جراح نیکوکار کشورمان، پیام تسلیتی صادر کرد.

  به گزارش ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

  «هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق

  باز هم خبر کوتاه بود، اما چنان سنگین که بغض را در گلو شکست.

  دکتر “کیوان مزدا” جراح نیکوکار، دار فانی را وداع گفت.

  او که در آبادان چشم بر جهان گشود و در فرانسه بزرگ شد، به‌دلیل هوش و پشتکار فوق‌العاده‌اش، یکی از مطرح‌ترین جراحان ستون فقرات دنیا بود و یکی از نکته‌های قابل توجه در زندگی‌اش آن‌که هیچ‌گاه هموطنان خود را از یاد نبرد.

  در ۱۱ سال گذشته دکتر مزدا و تیمش بدون هیاهو و با دلی مملو از عشق، بارها به ایران آمدند، فرزندان بی‌بضاعت و دارای بیماری‌های پیچیده این سرزمین را در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران و موقوفه نورافشار به رایگان عمل کردند و در عین حال جراحان بسیاری را آموزش دادند.

   آخرین سفر آن بزرگ مرد به زادگاهش در شهریور ۱۳۹۷ انجام شد که طی آن، بیست‌وهشت کودک توسط ایشان تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

  با دلی مملو از اندوه، در گذشت دکتر “کیوان مزدا” را که ضایعه‌ای بزرگ برای عالم علم و پژوهش به‌شمار می‌رود، به همکاران، شاگردان و همه آن‌هایی که لبخندهای امید آفرین و دستان پرمهرش را به یاد دارند، تسلیت می‌گویم و از درگاه پروردگار مهربان، برای آن روح عاشق انسان‌ها و انسانیت، ماوا در بهشت برین را خواهانم.

  دکتر سید حسن هاشمی

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  نقش وسایل جراحی در انتقال پروتئین‌های عامل بیماری آلزایمر آغاز طرح ملی پیشگیری از هپاتیت B در اهداءکنندگان مستمر خون از اول مهر برای انرژی بدن چی بخوریم؟ امکان واگذاری شرکت دارویی سازمان بیمه سلامت/فعالیت "آتیه سازان" تجاری نیست مقاله درباره ساییدگی مفاصل زانو و دویدن سازمان برنامه و بودجه به دستور رییس جمهور عمل کند/مسوول سلامت "تهران" مشخص شود با این ۱۲ نکته سلامتی را به خود هدیه دهید!

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.