پرورش فرزندی باهوش در خانه ی شما

 • دسته بندی : افزایش ای کیو, روانشناسی, زناشویی
 • تاریخ : بهمن ۱۲, ۱۳۹۶
 • پرورش فرزندی باهوش در خانه ی شما و پرورش فرزندی باهوش گرداوری شد

  پرورش فرزندی باهوش در خانه ی شما

   

  یکی از مهم ترین سنین برای پرورش کودکی باهوش زمانی است که او در سنین کودکی به سر می برد. حتی این زمان به سن یک سالگی او باز می گردد. سنی که بیشتر مردم چنین تصور می کنند که فرزند آنها متوجه چیزی نمی شود و تا سنین بالاتر او را به حال خود رها می کنند ، در حالی که خلاف این وضعیت صدق می کند و شما باید تا سن سه سالگی به پرورش روحی ، جسمی و مغزی فرزند خود بپردازید. هوش در این سنین با توجه به برخی از فعالیت ها می تواند رشد یابد.

  برای افزایش میزان هوش در فرزند شما نیاز است تا محیط اطراف او بر او تأثیرگذار باشد. درصدی از هوش از طریق ژن به فرد ارث می رسد اما درصد زیادی از آن با فراهم کردن محیطی مناسب می تواند رشد یابد و به اوج خود برسد. منظور از ایجاد محیطی مناسب در حقیقت حضور عناصری است که هوش بچه را با خود درگیر می کند. به عنوان مثال اسباب بازی ها ، کتاب های رنگی و مخصوص این سنین وجود دارد که با تقویت هوشی فرزند شما را در همان سنین کودکی به فکر کردن وا می دارد. سعی کنید محیط خانه ی خود را برای فعالیت های فرزند آماده کنید یعنی منزل خود را از وسایل آسیب زننده و مضر خالی کنید.

  پدر و مادرها ، بخصوص مادران برای تقویت کردن هوش فرزند خود نقش بسیار مهمی دارند. نشستن در مقابل او و صحبت کردن با او ، بغل کردن و بوسیدن و ابراز علاقه بر روی رفتار فرزند شما و همچنین هوش او مؤثر است. معمولا چنین بچه هایی که مادر برای او وقت می گذارد ، با او بازی می کند و به او توجه دارد از هوش نسبتا بالایی برخوردار هستند.

  اینکه فرزند شما در چه زمانی صحبت کردن را آغاز می کند نشان دهنده هوش او خواهد بود. به عنوان مثال بچه هایی که زودتر از سن یک سال و نیم شروع به حرف زدن می کنند و جملاتی نسبتا کوتاه و کامل بیان می کنند از هوش بیشتری برخوردار خستند. علاوه بر آن حرکت کردن زودتر از موعد نیز می تواند نشانه ای دیگر از هوش ذاتی او باشد. اغلب بچه ها در سن یک سالگی شروع به راه رفتن می کنند ، اما برخی از بچه ها این کار را در سنین قبل تر انجام می دهند.

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ورزش پشت میز کار! ماسک دست ساز برای صورت مخصوص انواع پوست خواص گلاب برای چشم خوردن چغاله بادام در بارداری، خوب است یا بد؟ درمان خانگی بواسیر بالاخره کلسترول غذایی بخوریم یا نه؟ چه زمانی برای ایمپلنت مناسب است؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.