پرداخت 70درصد مطالبات بیمارستان‌ها در صورت مدیریت هزینه مراکز درمانی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : خرداد ۲۹, ۱۳۹۷

 • مهندس موهبتی

  رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: با مدیریت هزینه از سوی بیمارستان‌ها و دانشگاههای علوم پزشکی، متعهد هستیم که ۷۰ درصد مطالبات هر ماه را پرداخت کنیم و امیدواریم این پرداختیها مستمر و منظم انجام شود.

  به گزارش ایسنا، مهندس طاهر موهبتی با تاکید بر ضرورت مدیریت هزینه‌ها از سوی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: بسیاری از بیمارستان‌های دولتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این زمینه اقدامات خوبی داشته‌اند و امیدواریم براساس تفاهم نامه‌ای که با بیمارستان‌ها منعقد کردیم، در ازای مدیریت هزینه‌ها بتوانیم ۷۰ درصد پرداخت هر ماه را از ماه آینده به بیمارستان‌های دولتی پرداخت کنیم. به عبارتی به این ترتیب حرکتی فراتر از قانون تنظیم که باید ۶۰ درصد هزینه‌ها در ماه آینده به بیمارستان‌ها پرداخت می‌شد، صورت خواهد گرفت.  

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به مطالبات سال گذشته دانشگاه‌های علوم پزشکی از بیمه سلامت، افزود: براساس قانون، تعدیل بدهی‌ها از طریق انتشار اسناد خزانه صورت می‌گیرد. منتظریم این اتفاق افتد و چنانچه سازمان برنامه و بودجه آنها را منتشر کند، پرداختی‌ها به روز خواهد شد.

  وی در مورد مطالبات داروخانه‌ها نیز گفت: برخی از داروخانه‌ها گفته‌اند که مطالباتی دارند، اما اولین بار است که مطالبات آنها به روز شده و به صورت میانگین کشوری تنها دو ماه از سال ۹۶ را از بیمه سلامت طلب دارند و از سال ۹۷ برای تمام ارائه دهندگان خدمت، هر ماه ۷۰ درصد مطالبات پرداخت خواهد شد و برای طلب دو ماه سال گذشته به دلیل اینکه چاپ اسناد با تاخیر صورت می‌گیرد، پرداخت‌ها با کمی تاخیر انجام می‌شود. با این وجود، مشکلی از سوی بیمه سلامت برای پرداخت مطالبات وجود ندارد.

  بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، موهبتی در ادامه تصریح کرد: در روزهای اخیر در فضای رسانه‌ای رسمی و غیر رسمی شاهد بودیم که برخی عنوان می‌کردند که از سوی بیمه سلامت برای پاراکلینیک‌ها از جمله داروخانه‌ها، مراکز تصویربرداری، فیزیوتراپی و توانبخشی سقف تعیین شده است، اما چنین موضوعی صحت ندارد؛ چراکه این خدمات، تولیدکننده هزینه نیستند و ما این مساله را تکذیب کردیم. البته در ابتدای سال در یک یا دو استان، چنین بخشنامه‌ای صادر شده که بلافاصله عکس‌العمل نشان داده شد و به دنبال آن جلساتی با انجمن‌های ذینفع برگزار کردیم و موضوع تبیین شد.

  رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: ارائه دهندگان خدمت چنانچه مطلبی دارند، می‌توانند با جلسات مشترک با ما در میان بگذارند؛ چرا که علاوه بر اینکه رسانه‌ای کردن برخی موضوعات درست نیست، آزرده خاطر کردن مردم نیز امر پسندیده‌ای نبوده و شایسته نیست.  

  موهبتی با اشاره به بودجه تعیین شده برای بیمارستان‌های دولتی خاطرنشان کرد: ما برای بیمارستان‌های دولتی به فراخور بودجه تعیین شده نمی‌توانیم خرید خدمت کنیم. به عبارتی برای هر موضوعی در کشور مثل سدسازی هم، براساس میزان بودجه‌ای که ارائه شده، تعهد داده می‌شود و ما هم در ازای مدیریت هزینه از سوی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی متعهد هستیم که ۷۰ درصد مطالبات هر ماه را پرداخت کنیم و امیدواریم پرداختی‌هایمان را مستمر و منظم کنیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  شمارش کالری روزانه غذاها برای کاهش وزن؟! تشریح اقدامات مناطق آمایشی در حوزه آموزش/آمایش سرزمینی گفتمان فکری جدیدی را ایجاد کرده است کاهش دمای ایران از هفته آینده / نظر مثبت پلیس نسبت به تغییر ساعت کاری ادارات نکات مهم در مورد سلامتی امضای تفاهم‌نامه دارویی و تجهیزاتی وزارت بهداشت و گمرک کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت بعد از اجرای طرح "تحول" تحقیق در مورد خواص ماهی برای درمان افسردگی

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.