پذیرش بیماران عراقی در بیمارستان های کردستان

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۳۰, ۱۳۹۷

 • بیمارستان

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در راستای اجرای برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با توجه به ظرفیت‌های موجود در کردستان پذیرش بیماران عراقی در قالب طرح توسعه گردشگری سلامت انجام می‌گیرد.

  سیامک واحدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گردشگری سلامت ایران نوپاست، اظهار کرد: این نوع گردشگری در ایران در مرحله شروع قرار دارد و هر رفتاری که در مجامع بین المللی باعث سلب اعتماد شود، بخش خصوصی خارجی را از همکاری با ایران دور می کند.

  وی با بیان اینکه در نقشه درمان استان توسعه بخش خصوصی نیز لحاظ شده است،‌ گفت: باید سهم بخش خصوصی را افزایش دهیم چراکه ارائه خدمت در کلینیک‌ها صرفاً خدمتی بهداشتی و پزشکی نیست، بلکه کمک به امنیت کشور و ایجاد نوعی سرمایه اجتماعی است که  سرمایه‌ای دراز مدت و ماندگار بوده و باعث توسعه استان و کشور می‌شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص توجه به افزایش استانداردهای خدمات پزشکی تصریح کرد: توجه به این استاندارد باعث ایجاد سرمایه فرهنگی و خدماتی برای کل کشور است.

  واحدی گفت: مسیر توسعه گردشگری سلامت در استان کردستان نیازمند همراهی بخش خصوصی است و در این میان رسانه‌ها نیز در معرفی ظرفیت‌ها تاثیرگذارند.

  وی افزود: رونمایی و فعالیت اولین رسانه حوزه گردشگری سلامت کشور در استان کردستان می‌تواند مسیری روشن در این خصوص بگشاید و در راستای توسعه این ظرفیت رسانه‌ای بالا حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  بیمه سلامت به کسی زنگ نمی‌زند/گول تماس‌ها را نخورید ویزیت "طب سنتی ایرانی" بیمه می‌شود خدمت‌رسانی همه‌جانبه در نظام سلامت با حضور بهورزان تعریف پروژه‌های حوزه سلامت با محوریت "کنترل هزینه و تعادل منابع و مصارف" چالش برخی کشورها برای تامین خون کافی/ایران، سرآمد اهدای خون در منطقه ارتباط ساعات کاری با خطر ابتلای زنان به دیابت علت افزایش چربی دور کمر چیست؟

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.