هشدار رئیس فرهنگستان علوم پزشکی نسبت به جنایات آل‌سعود علیه یمنی‌ها

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : مرداد ۱۸, ۱۳۹۷

 • دکتر مرندی

  رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشورمان طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، در خصوص جنایات وحشتناک رژیم آل سعود علیه مردم بی‌گناه یمن هشدار داد.

  به گزارش ایسنا، در متن نامه دکتر سید علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی و وزیر بهداشت اسبق کشورمان خطاب به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد آمده است: «این نامه به دنبال مکاتبات قبلی اینجانب در خصوص جنایات وحشتناکی که در طول سال‌های گذشته توسط رژیم آل سعود بر سر مردم بی‌گناه یمن وارد گشته و کودکان و زنان و مردان و سالمندان بی‌دفاع را تحت بمباران و نیز تحریم ورود کالاهای ضروری از جمله غذا و دارو هدف قرار داده است، می‌باشد.

  علی رغم این حملات غیر قابل‌انکار، سازمان‌های حقوق بشر و رسانه‌های غربی معمولا در برابر اقدامات رژیم سعودی و حامیان بین‌المللی آن سکوت می‌کنند. این مسأله آنها را تشویق می‌کند تا کماکان بر این باور باشند که فراتر از قانون و انسانیت هستند. متاسفانه در هفته گذشته شاهد جنایت دردناک دیگری در بمباران بیمارستانی در یمن که مردم بی‌دفاع در آن بستری و تحت درمان بودند، بودیم.

  فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این جنایت تاریخی، از دبیرکل محترم انتظار دارد در جلوگیری از تکرار این نوع جنایات بی‌رحمانه اقدامی عاجل نماید. هر گونه تعلل در این امر به رژیم سعودی و حامیان آن اجازه خواهد داد جنایات بیشتری را مرتکب شده و هرگونه تصور باقی‌مانده از حقوق بشر و نجابت را با قانون جنگل جایگزین نمایند. تاریخ از سازمان ملل متحد به دلیل ناتوانی در حفاظت از شهروندان یمنی در برابر تجاوز رژیم سعودی و تحمیل گرسنگی به یک ملت پرافتخار، به نیکی قضاوت نخواهد کرد.»

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  واکسن HPV کِی به برنامه واکسیناسیون ملی می‌آید؟ سلامت شهروندان تهرانی ارتقاء می‌یابد نزدیک به ۹۴ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود مصرف غذا در شب و اهمیت آن در هر شهری نمی‌توان اورژانس هوایی راه‌اندازی کرد چگونه موهای درون روییده ناحیه شرمگاهی را درمان کنیم؟ برای اینکه حالتان خوب شود به این اثر نگاه کنید

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.