هشدار درباره پیوند عضو از قربانیان اوردوز در ایالات متحده

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷

 • پیوند عضو

  با رشد سرسام آور مصرف مواد مخدر در آمریکا، افزایش تعداد مرگ‌ومیرهای ناشی از اوردوز با این مواد باعث شده که موارد پیوند عضو از قربانیان اوردوز در سراسر ایالات متحده افزایش پیدا کند.

  به گزارش ایسنا، مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد تعداد اهداکنندگانی که به علت اوردوز با مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند از ۱.۱ درصد از کل اهداکنندگان در سال ۲۰۰۰ میلادی به ۱۳.۴ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

  گزارش‌ها حاکیست در حالی که امکان نجات جان بسیاری از بیماران نیازمند به عضو پیوندی وجود دارد اما در بسیاری از موارد از اعضای بدن قربانیان اوردوز استفاده نمی‌شود.

  یکی از پزشکان مولف این مطالعه با فاجعه‌بار خواندن اپیدمی مرگ و میر ناشی از اوردوز مواد مخدر در ایالات متحده گفت: اگر از اندام‌های این افراد برای پیوند عضو به طور بهینه‌ای استفاده نشود فاجعه‌ای دیگر ادامه می‌یابد و باید برای استفاده بهینه از تمام عضوهای پیوندی تمام تلاش خود را به کار گیریم.

  وی در ادامه گفت: هیچ مقررات خاصی برای اهدای عضو این دسته از افراد وجود ندارد و تنها خطر انتقال ویروس‌های خاص از طریق پیوند اعضای آنها باید در نظر گرفته شود و آزمایش‌های HIV و هپاتیت روی آنها صورت بگیرد.

  در حال حاضر در ایالات متحده شکافی بزرگ بین عرضه و تقاضای پیوند عضو وجود دارد به طوری که برای مثال در یک روز حدود ۱۱۴ هزار و ۷۴۶ نفر به پیوند عضو نیاز داشتند در حالیکه تنها ۴۱۰۹ نفر بین ماه‌های ژانویه و مارس اهدای عضو انجام داده‌اند.

  مطالعه اخیر نشان می‌دهد در حالیکه اهدا کنندگانِ قربانیِ اوردوز مواد مخدر سالانه ۱۷ درصد افزایش یافته‌اند، اهداکنندگانی که به دلیل آسیب‌های مختلف جان خود را از دست داده‌اند سالانه تنها ۱.۶ درصد و اهداکنندگانی که به دلایل پزشکی جان خود را از دست داده‌اند سالانه تنها ۲.۳ درصد افزایش یافته‌اند.

  به گزارش سی ان ان، به طور کلی نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، تعداد جراحی‌های پیوند عضو از اهدا کنندگانِ قربانیِ اوردوز با افزایش ۲۴ برابری از ۱۴۹ مورد در سال ۲۰۰۰ به ۳۵۳۳ مورد در سال ۲۰۱۶ رسیده‌اند.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  ضرورت تسری خدمات توان‌بخشی در تمامی سطوح نظام سلامت ۱۳ خواص شگفت انگیز آناناس چگونه تنبلی چشم در کودک را تشخیص بدهیم؟ لاغری با دانه های چیا سفید شدن لثه‌ها نشانه چیست؟ چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها توصیه‌های وزارت بهداشت در آستانه فصل "آنفلوآنزا"/ پرخطرها واکسن بزنند

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.