هشدار درباره موارد غیرضروری جراحی لوزه در انگلیس

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : آبان ۱۵, ۱۳۹۷

 • جراحی لوزه

  کارشناسان سلامت در انگلیس هشدار دادند از هر ۱۰ عمل جراحی لوزه کودکان که در بیمارستان‌های این کشور انجام می‌شود، ۹ مورد غیرضروری است.

  به گزارش ایسنا، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد بیش از ۸۸ درصد از جراحی‌ها که برای برداشتن لوزه کودکان در بیمارستان‌های انگلیس صورت می‌گیرد غیرضروری است و کارشناسان هشدار می‌دهند این جراحی بیش از آنکه برای کودک مفید باشد می‌تواند به او آسیب بزند.

  به گفته‌ کارشناسان، حدود ۳۷ هزار جراحی «لوزه برداری» کودکان بین آوریل ۲۰۱۶ تا مارس ۲۰۱۷ توسط متخصصان «سرویس سلامت همگانی انگلیس» (NHS) انجام شده که هزینه ۴۲ میلیون پوندی داشته است.

  این در حالی است که بر اساس مطالعه جدید و تحلیل انجام شده روی بیش از یک دهه سوابق پزشکی و اطلاعات به دست آمده از گروه بزرگی از جراحان عمومی، اکثریت کودکانی که توسط متخصصان سرویس سلامت همگانی یا در بیمارستان‌های خصوصی تحت این عمل قرار گرفته‌اند، نیازی به این جراحی نداشته‌اند.

  به گزارش گاردین، به علاوه NHS نیز اوایل سال جاری اعلام کرد این جراحی در فهرست اقدامات پزشکی است که به منظور صرفه جویی در هزینه‌ها باید از انجام موارد غیرضروری آن جلوگیری شود.

  با این وجود برخی متخصصان معتقدند که عمل لوزه برداری در کودکان و بزرگسالان می‌تواند موجب بهبود مشکلات ناشی از ورم لوزه در افراد مستعد شود و کاهش این جراحی می‌تواند به تشدید مشکلات ناشی از این عارضه بیانجامد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  نحوه تایید سلامت واکسن‌ها در کشور/ ۱۰۰ میلیون دلار برای تولید ۲ واکسن نگرانی‌های وزیر بهداشت برای بعد از آبان‌ماه؛ آماده طوفان تحریم‌ها باشیم از فروکش کردن موج آنفلوآنزا در کشور تا آخرین اظهار نظر وزیر کشور درباره حجاب سبک‌ترین ویلچر جهان که از "گرافن" ساخته شده است+تصاویر ویدئو / تأثیر استفاده از موبایل بر مغز کودکان وزیر بهداشت: قیمت دارو افزایش نیافته است زنان میانسال کمتر استرس دارند

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.