نقش یک ترکیب گیاهی در مقابله با چاقی

 • دسته بندی : سلامت
 • تاریخ : شهریور ۱۲, ۱۳۹۷

 • طب سنتی چین

  متخصصان علوم پزشکی در آلمان به خاصیت نوعی ترکیب‌ گیاهی در طب سنتی چین پی برده‌اند که در درمان چاقی موثر است.

  به گزارش ایسنا، متخصصان آلمانی در آزمایشات خود مشاهده کردند یک عنصر فعال گیاهی موسوم به «Celastrol» که در طب چینی کاربرد دارد می‌تواند به کاهش چشمگیر وزن و بهبود علائم دیابت در موش‌های چاق منجر شود.

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که ترکیب «Celastrol» حسگرهای سیری را در مغز فعال کرده که نقش مهمی در کنترل وزن بدن بازی می‌کنند.

  متخصصان با بیان اینکه این ترکیب می‌تواند حساسیت هورمون لپتین را احیا و در نهایت حسگرهای سیری را فعال کند، اظهار داشتند: در موش‌هایی که این ترکیب را دریافت کرده بودند میزان مصرف مواد غذایی به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، به گفته متخصصان نمی‌توان در مورد قطعی بودن تاثیرگذاری ترکیب «Celastrol» روی انسان اظهار نظر کرد اما هورمون لپتین در انسان و موش مشابه است و به همین دلیل می‌تواند به عنوان دارویی برای مقابله با چاقی مورد استفاده قرار گیرد.

  انتهای پیام

  منبع: ایسنا

 • 0
 • مطالب مرتبط

  چرا اضافه وزن به افسردگی منجر می‌شود؟ تشخیص آنتی‌بیوتیک تقلبی تنها با یک کاغذ! عادات تغذیه‌ای که اضطراب را کاهش می‌دهند اظهارنظر مشاور وزیر بهداشت درباره استعفای قاضی‌زاده هاشمی ۷ کاری که نباید در موقع عصبانیت انجام دهید دلایل بروز «کم‌خونی فقر آهن» در سطح مولکولی مشکل در تامین داروی بیماران تالاسمی/ پرداخت وجه در بیمارستان‌های دولتی با دفترچه "بیمه سلامت"

  کلیه حقوق مادی و معنوی برای داروخانه آنلاین محفوظ است.